Carlos Alcaraz täiendas Šanghai Masters 1000 turniiril väljakukkujate rida

Grigor Dimitrov võitis esmakordselt Carlos Alcarazi. / Foto: AP/Scanpix

Üle pika aja Hiinas peetav Masters 1000 turniir Šanghais on osutunud favoriitidele keeruliseks. Täna langes 1/8 finaalis välja ka maailma teine reket, turniiril esimesena asetatud Carlos Alcaraz (Hispaania), kes kaotas Grigor Dimitrovile (Bulgaaria, 16) 7:5, 2:6, 4:6.

Esimeses setis tuli Alcaraz välja 3:5 kaotusseisust, aga see oli ka hispaanlase ainus edukas periood. Teises ja kolmandas setis ta enam Dimitrovi servi ei murdnud, aga bulgaarlasel õnnestus see kolm korda. Alcarazil polnud neis settides isegi murdepalli. Dimitrov võitis ässad 10:4 ja teenis esimeselt servilt rohkem punkte (73 vs 69%). Üldpunktides oli Dimitrovi paremus 84:80, mis on isegi väike, arvestades, et ta võitis neli geimi rohkem.

“Väga tähtis oli see, et suutsin mängus püsida pärast esimese seti kaotust,” ütles Dimitrov. “Servisin esimeses setis hästi, aga ta tegi väga vähe vigu ja mängis seisul 4:5 ja 6:5 suurepärased tõrjegeimid. Alates teisest setist mulle tundus, et suutsin tema servi paremini lugeda. Kolmas sett oli mõlemalt poolt heatasemeline, aga ma servisin hästi, kui oli vaja.”

Dimitrov võitis Alcarazi esmakordselt, varem oli ta kolm omavahelist kohtumist kaotanud kahes setis, kuid neist ühe murul ja teise saviliival. Kõvakattel on nüüd meeste seis 1:1.

Esikümne meestest püsib ainsana konkurentsis Andrei Rublev (5. asetus, ATP 7), kuid temal on kaheksandikfinaal ameeriklase Tommy Pauli (12) vastu veel mängimata. Kuid juba on veerandfinaali jõudnud palju üllatajaid, näiteks ungarlane Fabian Marozsan (ATP 91.) või Nicolas Jarry (Tšiili), kes on küll edetabelis 22., aga siiski mitte suurte saavutustega tennisist.

Ben Sheltonit (USA, ATP 20.) enam üllatajaks pidada ei saa, aga ta alistas eelmise turniiri Pekingis võitnud Jannik Sinneri (Itaalia, 6). Turniiril teisena asetatud Pekingi finalistile Daniil Medvedevile sai aga saatuslikuks Sebastian Korda (USA, 26), kes võitis 3. ringis venelast 7:6, 6:2. Korda on Medvedevile ebamugav vastane, sest tšehhi päritolu ameeriklane võitis teda ka jaanuaris Austraalia lahtiste 3. ringis. Shelton ja Korda kohtuvad veerandfinaalis omavahel.