Oliver Ojakääru suurepärane debüüt sai läbi

Oliver Ojakäär Melbourne’is. / Foto: Vadim Samson

Oliver Ojakäär tegi suurepärase debüüdi suure slämmi noorteturniiril, kui võitis Austraalias nii üksik- kui ka paarismängus kaks kohtumist ja jõudis vastavalt kaheksandik- ja veerandfinaali.

Ning kaotused üsna tasavägistes mängudes tuli Ojakäärul vastu võtta ikkagi väga tugevatelt vastastelt – üksikmängus teisena asetatud Ilijan Radulovilt (Bulgaaria) ja paarismängus esimesena asetatud paarilt, kes nüüdseks on jõudnud juba finaali.

Ojakäär ja ukrainlane Vladimir Jakubenko kaotasid täna paarismängu veerandfinaalis Alexander Blockxile (Belgia) ja Joao Fonsecale (Brasiilia) 6:4, 1:6, 4:10. Vastased võitsid samal päeval ka poolfinaali.

Mäng algas kohe Jakubenko/Ojakääru servimurdega ja sellest avasetis ka piisas, sest nad suutsid servi hoida. Teises setis oli seis 1:1, aga pärast seda kaotas Eesti/Ukraina paar viis tavalist geimi ja 10-punkti tie-break’i järjest. Nii seisul 2:1 kui ka 3:1 kaotasid Jakubenko/Ojakäär geimi otsustava punktiga seisul 40:40, kuid tie-break oli kahjuks ühepoolne. Vastased juhtisid koguni 8:0, aga neli punkti õnnestus Ojakäärul ja tema paarilisel siiski teenida.

Ojakäär ja tema treener Kenneth Raisma sõidavad Austraaliast otse Jamaikasse, kus järgmisel nädala peab Eesti meeskond Davis Cupi matši kohaliku tiimiga. Sellel võistlusel ei ole nad treener/õpilane, vaid ka Raisma kuulub mängijana koondisse.