fbpx
Close

Elena Malõgina alistas maailma 122. reketi!

Elena Malõgina Tallinn Openil. / Foto: Mauri Levandi

ITF-i W60 turniiril Sunderlandis kvalifikatsiooni kaudu põhiturniirile pääsenud Elena Malõgina alistas avaringis esimesena asetatud Marina Bassols Ribera (Hispaania, WTA 122.).

Võit oli seda väärtuslikum, et avaseti Malõgina kaotas 6:7, aga favoriidi vastu niimoodi napilt taha jäädes on raske ennast kokku võtta. Kuid Malõgina suutis ja võitis 6:7, 6:3, 6:3. Esimeses setis sai Malõgina kaks korda murdega ette 3:1 ja 5:3, aga mõlemal juhul Bassols Ribera viigistas. Tie-break’is sai vastane 5:1 ette ja kuigi Malõgina jõudis veel ühe punkti kaugusele, võitis Bassols 7:5.

Teises setis tegi vastane taas Malõgina murde tagasi, aga Eesti tennisisti teise murde järel seekord enam mitte. Otsustavas setis kordus sama: kolme geimi jooksul tegi Malõgina kaks ja vastane ühe murde ning ta jäigi ette. Seisul 5:3 murdis Malõgina veelkorra, aga tol hetkel oli tal aru oma servi näol. Aga parem muidugi kohe lõpetada!

Statistika näitab selgelt Malõgina paremat servi. Ta võitis ässad 4:2 ja tegi ainult ühe topeltvea vastase 8 vastu. Samuti oli Malõginal parem esimese servi protsent (72 vs 57) ja esimeselt pallingult võidetud punktid (64% vs 58%). Murdepalle võitis Malõgina 21-st 7 ja vastane 10-st 4. Eesti mängija realiseerimine ei olnud küll parim, aga samas on see ju hea näitaja, kui teenid maailma 122. reketi vastu 21 murdepalli. Muide, Bassols Ribera võitis eelmisel aastal kolm (kokku 8) ITF-i turniiri, nende hulgas W60 turniiri Madridis ja W80 Valencias. Kuigi hispaanlanna on tugevam liivaväljakul, mängiti Madridi turniir siiski kõvakattel nagu praegu Sunderlandis.

Teises ringis kohtub Malõgina Mona Bartheliga (Saksamaa), kes tegi kaasa ka eelmisel nädalal Paf Openil Tallinnas. Barthel on kunagine maailma 23. reket, kes aga nüüd on langenud 222. kohale. Samas võib ta olla kardetavam kui Bassols Ribera.

scroll to top