Novak Djokovic langes Indian Wellsis välja

Novak Djokovic (paremal) on kaotades tavaliselt viisakas, aga seekord ei suutnud ta Luca Nardile isegi otsa vaadata ega naeratada.

Maailma esireket Novak Djokovic (Serbia) kaotas Indian Wellsi Masters 1000 turniiri 3. ringis Luca Nardile (Itaalia, ATP 123.) 4:6, 6:3, 3:6.

Juba Djokovici esimene kohtumine (serblane alustas 2. ringist) Aleksandar Vukiciga (Austraalia) näitas tema ebakindlust, sest maailma esireket kaotas seti. Djokovic saab küll punkte Indian Wellsist juurde, sest mullu ta sel turniiril koroonapiirangute tõttu ei saanud osaleda, aga selline fakt muidugi serblast ei rahulda. Maailma esireketi koht veel ohus pole, aga kui Jannik Sinner (Itaalia) turniiri võidaks, jõuaks ta Djokovicist 800 punkti kaugusele.

Tänaöise mängu otsustavas setis oli Nardil juba teises geimis võimalus Djokovici serv murda, aga ta ei realiseerinud ühtki kolmest murdepallist. Kuid kuuendas geimis Nardi murdis ja itaallase enda serv otsustavas setis kordagi ohtu ei sattunud. Huvitav on märkida, et punktidega Nardi kaotas 92:93 ja sel põhjusel ei olnud tal ka servi protsentides kuigivõrd edu. Aga kolmandas setis oli itaallase paremus kindel.

“Arvan, et enne tänast ööd ei teadnud mind keegi,” ütles Nardi, kes oma karjääri ATP turniiridel sai alles viienda võidu – peamiselt on itaallane mänginud Challenger-turniire. “Looda, et rahvas nautis mängu, ise olen superõnnelik. Ma ei tea, kuidas suutsin närvi hoida. See oli ime, et 20-aastane kutt, kes pole edetabelis isegi saja hulgas, võidab Novakit.”

Noorteklassis oli Nardi küllaltki edukas, aga näiteks tema juunioride edetabeli parim koht (17.) oli halvem kui eakaaslasel Mark Lajalil (13.). Kuid nende omavahelise mängu Prantsusmaa lahtiste noorteturniiril Nardi võitis. Küll aga läks itaallane ajalukku 2017. aastal maailma tugevaima U14 turniiri Les Petits As võitmisega, kuigi seal mängisid kaasa ka Carlos Alcaraz ja Holger Rune.

Nardi järgmine vastane on maailma 17. reket Tommy Paul (USA). Karjääri parima koha (hetkel 95.) on Nardi juba kindlustanud, aga kui ta võidab ka Pauli, tõuseb juba TOP80 sisse.

Pisut oli täna hädas ka maailma neljas reket Daniil Medvedev, kes võitis Sebastian Korda (USA) 6:4, 5:7, 6:3. Otsustavas setis kaotas Korda oma neli viimast pallingugeimi, kuigi selle perioodi ajal murdis kahel korral Medvedevi servi. Seega oli setis kokku lausa kuus murret. Meenutame, et Korda oli Medvedevit üllatanud eelmisel aastal Austraalia lahtistel.