fbpx
Close

Esmakordselt koos mänginud paar võitis Masters 1000 turniiri!

Sebastian Korda (vasakul) ja Jordan Thompson. / Foto: AFP/Scanpix

Pealkiri väärib hüüumärki, sest meeste paarismängus on uustulnukatel väga raske läbi lüüa, aga täna võitsid Madridis Masters 1000 turniiri Sebastian Korda (USA) ja Jordan Thompson (Austraalia), kes esimest korda koos mängisid.

Pealegi ei ole Korda tuntud kui hea paarismängija, maailma edetabelis oli ta enne Madridi 185. kohal. Thompson on siiski kõvem mees, kuid alles alates tänavusest hooajast, kui ta on koos kaasmaalase Max Purcelliga võitnud kolm ATP 250 turniiri ja kerkinud paarismängu edetabelis 58. kohale.

Üldiselt on maailmas 10-15 hästi kokku mänginud paari, mis koosnevad tennisistidest, kes üksikmängus üldse kaasa ei tee või võistlevad üliharva. Lisaks tuleb arvestada nende tugevate üksikmängijatega, kes harva paari mängivad, aga kui mängivad, siis üsna hästi – näiteks venelased Karen Hatšanov ja Andrei Rublev (maailma paarismängu edetabelis on nad napilt 50 hulgast väljas).

Seepärast oligi Korda/Thompsoni võidutee väga üllatav. Nad kaotasid ainult ühe seti poolfinaalis 11ndana asetatud Jamie Murrayle (Suurbritannia) ja Michael Venusele (Uus-Meremaa). Sealjuures polnud Korda/Thompsonil üldse loosiõnne, sest nad kohtusid avaringis esimesena asetatud Rohan Bopanna (India) ja Matthew Ebdeniga (Austraalia), kuid võitsid neid 7:6, 7:5. Tänases finaalis said Korda/Thompson 6:3, 7:6 jagu Ariel Beharist (Uruguai) ja Adam Pavlašekist (Tšehhi), kes ka mõnevõrra üllatuslikult finaali jõudsid, kuid neid (ja kaasnevalt ka Korda/Thompsonit) aitas fakt, et teise asetusega Marcel Granollers (Hispaania) ja Horacio Zeballos (Argentiina) poolfinaalis loobusid.

Tuleks lisada, et paarismängu edetabeli alusel ei olekski Korda ja Thompson saanud põhiturniiril mängida, kuid Madridis tegid korraldajad sellise klausli, et broneerisid osa kohti mängijatele, kes said tabelisse vastavalt üksikmängu edetabelile. Näiteks proovisid samamoodi jõudu ka Daniil Medvedev/Tommy Paul (USA), aga nemad kaotasid avaringis.

Korda võitis üldse karjääri esimese tiitli paarismängus ja kohe Masters 1000 turniiril. Tšehhi päritolu ameeriklane loodab nüüd saada USA olümpiakoondisse. Üksikmängus ei pääse Korda hetkel oma riigi nelja tennisisti hulka, sest eespool on Taylor Fritz, Ben Shelton, Tommy Paul ja Frances Tiafoe. USA saab välja panna ka kaks paari, ent kokku ei tohi ühest riigist olümpial olla üle kuue mehe. Seega peavad paari mängima ka kaks üksikmängijat, kuid ülejäänud kaks võiksid olla Korda ja maailma edetabeli viies paarismängija Rajeev Ram.

Tõsi, olümpiakohad selguvad alles 10. juuni edetabeli põhjal, mistõttu Kordal, kes on ainult kaks kohta Tiafoest taga, on veel võimalus üksikmänguski USA koondisse pääseda.

scroll to top