fbpx
Close

Roger Federer võitis Halles kümnenda tiitli

Roger Federer ei kavatsegi vanusele alistuda. / Foto: Reuters/Scanpix

Tänasest on ka Roger Federer (Šveits, 1) vähemat ühel ATP turniiril saanud kahekohalise arvu võite, kui ta pärast 7:6, 6:1 finaalivõitu David Goffini (Belgia) üle saavutas kümnenda tiitli Halles.

Seni oli profiajastu ainus ühe ja sama turnirii kahekohalise arvuga võitja Rafael Nadal (Hispaania), kes on Monte Carlos ja Barcelonas võitnud 11 korda. Tõsi, Roland Garrosi slämmiturniiril on Nadalil isegi 12 võitu ja selleni annab juba Federeril minna.

Tänases finaalis oli tasavägine vaid esimene sett, kus isegi Goffin oli võidule lähemal, sest belglasel oli ühes geimis kolm murdepalli, aga Federeril terve seti peale mitte ühtki. Kuid alates tie-break’ist, mille Federer võitis 7:2, oli ta vääramatu. Teises setis murdis šveitslane kolm vastase servigeimi.

Federer võitis Halles esimest korda aastal 2003. Kuni 2008. aastani saavutas Federer siin viis esikohta, vahele jäi vaid aasta 2007, ent järgnes nelja-aastane võidupõud, kus šveitslane kaotas Halles kaks finaali: 2010 Lleyton Hewittile (Austraalia) ja 2012 Tommy Haasile (Saksamaa). Uuesti võitis Federer Halles aastatel 2013-2015 ning siis 2017 ja tänavu. Mullu jäi Federer finaalis alla Borna Coricile (Horvaatia). Seega: kui Federeril õnnestunuks võita kõik finaalid, olnuks tal juba 13 tiitlit käes!

scroll to top