fbpx
Close

Daniel Evans lõhkas üllatuspommi Monte Carlo Mastersil

– Daniel Evans / Foto: EPA/Scanpix

Kui eeldasime, et maailma esireketil Novak Djokovicil (Serbia) ei teki raskusi Daniel Evansi (Suurbritannia) alistamisel Monte Carlo turniiri 3. ringis, siis see arvamus oli ekslik: Briti esireket võitis 6:4, 7:5.

Mäng kestis kaks tundi ja 7 minutit, enamik punkte olid pikad, kuid Djokovic ei suutnudki lõpuni lahti harutada Evansi tagajoonemängu, mis põhines stabiilsel tagakäelõikel. Serblane jäi algul kahe murdega taha 0:3, aga tuli sellest üsna kiiresti välja seisuks 4:4. Kuid Evans üllatas siis uue murdega ja võitis ikkagi seti.

Teises setis oli Djokovic ees 3:0, aga endiselt ei olnud löögivahetustes sellist muljet, et maailma esireket domineerib. Pigem oli küsimus selles, kumb on kannatlikum ja vähem eksib. Kohtumise lõpuks kogunes Djokovicil lihtvigu 45 ja Evansil 22 ning eks siin peitubki võidu võti. Eelmises mängus Jannik Sinneri (Itaalia) vastu oli Djokovic oma sõiduvees, kui vastas noore itaallase “rahmeldamisele” rahuliku ja kindla kontramänguga. Täna pidi serblane ise suruma, aga ei tulnud toime.

Statistiliselt oli oluline ka see, et Evans kasutas 7st murdepallist 5 ja Djokovic 10st 3. Evansi servigeimid olid märksa pikemad, tema pallingul mängiti 95 ja Djokovici pallingul ainult 65 punkti, mistõttu võidetud punktide protsendid olid üpris võrdsed (näiteks 1. servilt Evans 62 ja Djokovic 58%, teiselt servilt mõlemad 44%), aga kuna punktide arv oli inglase servil suurem, siis ta kokkuvõttes võitiski.

Varem ei olnud Evans kunagi alistanud isegi maailma TOP5 mängijat, aga nüüd võitis kohe esireketi! Evansi parim võit pärines 2017. aastast, kui ta alistas Australian Openi teises ringis horvaat Marin Cilici, kes tollal oli edetabeli 7. number. Austerlast Dominic Thiemi on Evans võitnud siis, kui praegune TOP5 mees oli ATP rankingu kaheksas. Ja needki võidud ei olnud saavutatud liivaväljakul, mis seniste tulemuste põhjal oli Evansi ebameeldivaim väljakukate. Aga nüüd on mees Monte Carlo Mastersi veerandfinaalis ja kohtub seal mitte-esikümne-mehega, sest Evansi järgmine vastane David Goffin (Belgia, 11) alistas täna Alexander Zverevi (Saksamaa, 5) 6:4, 7:6. Selles mängus oli ainult üks murre ja peeti lõpuks omapärane tie-break, kus Goffin jäi 6:2 eduseisult (neli matšpalli!) 6:7 taha, aga võitis 9:7.

scroll to top