fbpx
Close

Alcaraz kaotusest Astana turniiri avaringis: Goffinil oli selge eelis

Carlos Alcaraz / Foto: AP/Scanpix

Carlos Alcaraz ütles, et Astana Openi avavoorus saadud kaotusest David Goffinile on palju õppida. Maailma esireket oli kaugel oma parimast mängust ning tegi 5:7, 3:6 kaotusmatšis koguni 34 lihtviga.

See oli käesoleval hooajal esimene kohtumine, milles Alcaraz ei võitnud vähemalt üht setti ja kolmas kord, mil noor hispaanlane kukkus välja juba esimeses ringis. Alcaraz leidis, et Goffinil oli eelis, sest belglane oli juba Astana väljakutel enne pidanud kaks matši. Lisaks põhjendas Alcaraz kaotust sellega, et ta ei tulnud toime pingega, mille Goffin talle enne matši peale oli pannud.

„Oli raske mäng. David mängis imeliselt. Pärast kvalifikatsioonimängu kaotust põhitabelis võistelda pole kunagi kerge. Ta oli mänginud juba kaks kohtumist väljakutel, millega pole just lihtne harjuda. Platsid Astanas on väga aeglased ja see tegi minu elu raskeks,“ ütles Alcaraz Marca.comile. „Ta mängis agressiivselt ja ma ei suutnud survega hakkama saada. See on midagi, millest pean õppima. Võtan sellest matšist korraliku õppetunni kaasa.“

Pärast seda, kui Alcarazist sai ajaloo noorim mängija, kes jõudnud Pepperstone`i ATP edetabeli kõrgemasse tippu, on hispaanlane võitnud kolmest matšist ühe. Tema ainus võit on Davis Cupilt, kui ta võitis Lõuna Korea tennisisti Kwon-Soon-wood. Samas sarjas jäi ta alla Felix Auger-Aliassime`ile.

„Loomulikult pole see tulemus, mida ma tahtsin, kuid teeme tööd edasi,“ märkis Alcaraz ühismeedias. See oli 2022. aastal teine kord, mil Alcaraz sai lüüa mängijalt, kes ei kuulu maailma edetabeli esimese viiekümne hulka. Viimati kaotas ta tagapool top 50 asuvale mängijale Hamburgi Openil, kui jäi alla Lorenzo Musettile.

Astana pole ainus koht, kus top 10 mängija avaringis välja langeb. Teisipäeval kaotas Japan Openil Casper Ruud Jaume Munarile kahes setis. Pärast matši arvas norralane, et oli tihedast võistlusgraafikust lihtsalt räsitud ja põles läbi.

Alcarazi järgmine turniir peaks olema 24.oktoobril Baselis algav Swiss Open. Vaatamata kaotusele hoiab Alcaraz lähitulevikus esinumbri positsiooni.

scroll to top