fbpx
Close

Maailma esireketi valitsusaeg algas kaotusega

David Goffin. / Foto: Imago images/Scanpix

Hispaanlane Carlos Alcaraz pidas esimese kohtumise pärast seda, kui temast 12. septembril sai maailma esireket. Üllatuslikut jäi Alcaraz Astana ATP 500 turniiril alla David Goffinile (Belgia, ATP 66.) 5:7, 3:6.

Kunagi maailma esikümnesse kuulunud 31-aastane belglane on praeguseks nii palju edetabelis langenud, et pidi Astanas alustama kvalifikatsioonist. Seal ta kaotas teise mängu Luca Nardile (Itaalia), kuid pääses siiski põhiturniirile õnneliku kaotajana (lucky loser).

Goffin ütles, et vaatamata edetabelikohale peaks tal endiselt olema piisavalt taset, et üllatada kõige tugevamaid mängijaid. “Kui mängid arvuka publiku ees maailma number ühega, annab sisemine põlemine sulle nii palju jõudu mängida parimat tennist, sest muud valikut pole. Pead võitlema ja andma endast parima ja nii oli ka täna,” lisas Goffin.

Astana turniir on väga tugev, sest lisaks Alcarazile mängisid seal täna avaringi matši ka Daniil Medvedev (2) ja Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 3), kes võitsid. Lisaks osaleb turniiril Novak Djokovic (Serbia, 4), kes peab avaringi mängu homme.

Astanas mängitakse siseväljakutel kõvakattel. Linn kandis vahepeal Nur-Sultani nime, aga tänavu 17. septembril taastati eelmine nimi.

scroll to top