Novak Djokovic tuli välja kahesetilisest kaotusseisust ja jõudis poolfinaali

Nii tähistas Novak Djokovic veerandfinaali võitu Wimbledonis. / Foto: AFP/Scanpix

Üllatus Wimbledoni meeste üksikmängu veerandfinaalis oli õhus, aga lõpuks võitis Novak Djokovic (Serbia, 1) Jannik Sinneri (Itaalia, 10) sellegipoolest suhteliselt veenvalt, ehkki oli settidega 0:2 taga.

Tulemus 5:7, 2:6, 6:3, 6:2, 6:2 näitab, et reaalset kaotuseohtu Djokovicil ei olnud. Kolme viimase seti jooksul oli Sinneril kasutada kaks murdepalli vaid neljanda seti lõpus, kui itaallane oli niikuinii juba üsna lootusetult 2:5 taga ja Djokovicil varus veel üks servigeim. Sinner mängis aga suurepäraselt poolteist setti. Alates sellest, kui itaallane oli esimeses setis 1:4 taga, võitis ta 15st järgmisest geimist 12, mis sisaldas nelja servimurret.

Kuigi Sinner mängis lausa briljantselt, oli Djokovicil veel midagi varuks. Ta pani juurde ja tundus, et just sel põhjusel hakkas itaallane omakorda kehvemini mängima. Sisulist võitlust ei olnud, sest kolmes viimases setis läks Djokovic juhtima juba üsna alguses – ta murdis kas vastase esimese või teise servigeimi ja pärast hoidis edu või bõitis isegi juurde. Kokkuvõttes kuulusid punktid 141:121 Djokovicile, mis on isegi suurem edu, kui viis enam võidetud geimi eeldaks.

“Kui võrrelda kaht esimest setti kolme viimasega, oleksime justkui mänginud kaks erinevat matši,” ütles Djokovic. “Tema oli kahes esimeses setis parem mängija. Siis ma võtsin tualetipausi, seisin natuke aega peegli ees ja rääkisin endaga – mõnikord mõjuvad sellised asjad positiivselt.” Kuid ta kiitis vastast ülivõrretes ja lisas: “Näen tema mängus ka killukest iseendast.” Statistika näitab, et äralöökidega jäi Sinner isegi napilt peale (43:41), lihtvigu tegi Djokovic vähem (33:41), kuid saavutas suurima plussi (+14) sunnitud vigade arvelt. Selline ongi Djokovici mäng – ka parimatel aegadel ei ole ta olnud maailma parim äralööja, aga alati tuntud kui vastase survestaja.

Meeste üksikmängu teine tänane veerandfinaal venis samuti viiesetiliseks. Seal ei olnud Cameron Norrie (Suurbritannia, 9) David Goffini (Belgia) vastu settidega 0:2 taga, aga mingil määral oli tema kaotus lähemal kui Djokovici oma. Norrie võitis lõpuks 3:6, 7:5, 2:6, 6:3, 7:5 ja kaotas üldpunktidega 145:151, mis näitab, et võib-olla Goffin väärinuks võitu. Kuid publiku toetus aitas Norriel just otsustavatel hetkedel olla kindlam. Ka selles mängus tegi kaotaja rohkem äralööke (40:38) ning lihtvead jäid viiki (46:46), samas oli ju selge, et kui Goffin võitis kuus punkti rohkem, ta peabki nende näitajatega pisut parem olema.

Otsustavas setis oli Goffinil murdepall seisul 1:0, aga pärast seda hoidsid mõlemad servi kindlalt. Kuni järsku seisul 5:5 kaotas Goffin oma servil neli punkti järjest.

Norrie on maailma edetabelis Sinnerist koha võrra eespool, aga arvatakse, et mängustiili poolest on inglane Djokovicile sobivam vastane. Kuid nad on varem vaid korra kohtunud ja siis võitis Djokovic 2021. aasta ATP finaalturnirii alagrupis Norriet 6:2, 6:1. Üks mäng vast ei sunni veel järeldusi tegema, aga mänguliselt ei ole Norriel erilist relva.