fbpx
Close

Ashleigh Bartyst sai maailma esireket!

Esireketi tiitel ongi käes! / Foto: AP/Scanpix

Maailma naiste tennise ajaloos 27. esireketiks saab homme 23-aastane austraallanna Ashleigh Barty. Selle tiitli teenis ta tänase 6:3, 7:5 finaalivõiduga Birminghamis Julia Görgesi (Saksamaa) üle.

Kuna uus edetabel avaldatakse esmaspäeval, siis formaalselt algab Barty valitsusaeg siiski homsest. Kui kaua see kestab, on küll hetkel väga raske ennustada, sest maailma naiste edetabel on üsna tihe. Pole üldse välistatud, et Wiumbledoni turniiri järel on meil uus esireket või siis mõni endine liider võtab koha tagasi.

Tänases finaalis oli ründavamaks pooleks Görges, kes tegi palju efektsemaid lööke kui vastane, aga Barty võitis taas stabiilsusega, nõrka kohta austraallanna mängus praegu pole. Kaks nädalat tagasi esimest korda slämmivõitja ja nüüd esireket – selline muinasjutuline teekond on olnud Bartyl, kes aasta algul veel esikümnessegi ei kuulunud. Kui Görges sooritas finaalis 29 äralööki Barty 18 vastu, siis sakslanna 32 lihtviga oli liiast, sest Barty eksis vaid 11 korda. Görgesil oli teises setis vastase pallingul settpall, aga Barty lahendas selle ässaga. Ka autasustamisel ütles Görges, et võimalust taga nutta tal ei tasu, sest serviässa vastu pole midagi teha. Sakslanna õnnitles siiralt vastast, härdast momendist olid tal isegi pisarad silmas.

Alates 2016. aasta septembrist kui lõppes Serena Williamsi 3,5 aastat kestnud valitsusaeg, on esireket nüüd vahetunud 12 korda ning jubhtida on tabelit saanud kaheksa erinevat mängijat, nende seas ka Williams ise, kes veel 2017. aastal kaheks lühiperioodiks esireketi tiitli taastas. Kõige lühemat aega (4 nädalat) on troonil valitseda saanud Garbine Muguruza (Hispaania). Tänaseni esireketi nimetust hoidnud Naomi Osaka (Jaapan) sai edetabelit juhtida 21 nädalat. Kõige kauem on aga viimase kolme aasta jooksul esireketi tiitlit hoidnud Simona Halep (Rumeenia) – kokku 64 nädalat (kaks perioodi, 16 + 48).

scroll to top