Roger Federer sai üllatava kaotuse

– Roger Federer / Foto: Reuters/Scanpix

Roger Federeri (Šveits, 2) rõõm tagasitulekust suurde tennisesse jäi lühikeseks, sest Doha turniiri veerandfinaalis kaotas ta Nikoloz Basilašvilile (Gruusia, ATP 42.) 6:3, 1:6, 5:7.

Basilašvili oli pärast koroonaviiruse pausi mänginud 14 ATP turniiri ja neist 13-l langenud välja avaringis. Ainult tänavu jaanuaris Antalyas, kus grusiinil loosiga vedas (kohtus esimestes ringides maailma 267. ja 309. reketiga), teenis ta kaks võitu. Kuid hoopis teine minek on Basilašvilil olnud Dohas, kus ta enne Federeri alistamist sai jagu ka John Millmanist (Austraalia, ATP 41.). Basilašvili püsib edetabelis TOP50 seas vaid tänu 2019. aasta punktidele, aga nüüd ta natuke parandab seisu.

Pöördepunkt tuli teise seti algul, kui Basilašvili asus pärast murret 2:0 ette ja siis järgmises geimis päästis 0:40 kaotusseisu. Hiljem ei olnud Federeril enam ühtki murdepalli, otsustavas setis olid grusiini servigeimid kõik ühepoolsed, aga Federer omadega üsna hädas. Seisul 3:3 päästis teisena asetatud šveitslane veel kolm murdepalli, aga seisul 5:5 enam sama ei suutnud.

Mõlemad mehed lõid 12 ässa, aga Basilašvili tegi 5 topeltviga, Federer mitte ühtki. Šveitslasel oli ka esimese servi õnnestumisprotsent parem (69 vs 61), aga ta võitis esimeselt pallingult ainult 67% punktidest, kuid Basilašvili 77%.