Arina Sabalenka jäi jälle alla Garbine Muguruzale

Garbine Muguruza. / Foto: Zumapress/Scanpix

Teist WTA turniiri järjest langes võistluse üks favoriite Arina Sabalenka (Valgevene, 3) välja Garbine Muguruza (Hispaania, 9) käe läbi, kui kaotas Dubai turniiri veerandfinaalis 6:3, 3:6, 2:6.

WTA tennisefoorum tembeldas Sabalenka eile suurfavoriidiks, aga valgevenelannal pole vedanud, et juba varajases staadiumis tuleb tema vastu praegu veel paremas vormis olev Muguruza. Nädal tagasi Dohas alistas Muguruza tänase vastase 2. ringis.

Sabalenka oli ees seti ja murdega (6:3, 1:0), aga kaotas siis neli geimi järjest. Otsustavas setis läks veel halvemini – pärast mõlemapoolset murret oli Sabalenka ees 2:1, aga nüüd kaotas mängu lõpetuseks viis geimi järjest.

Muguruza servis täna paremini. Ta lõi 7 ässa ja tegi 4 topeltviga, aga Sabalenka vastavalt 3 ja 5. Esimese servi õnnestumisprotsent oli mõlemal võrdne (58), kuid Muguruza võitis esimeselt pallingult 79 ja Sabalenka 71% punktidest. Muide, kolmapäeval Anett Kontaveidi vastu sai Sabalenka esimest servi sisse 71%. Siin võib küll õelda, et Anettil ei vedanud, sest esimese servi protsent ei sõltu kuidagi vastasest. Näiteks ässade arv võib sõltuda, sest see number oleneb ka tõrjuja oskustest.

Varasemas veerandfinaalis lõpetas Elise Mertens (Belgia, 10) 11 geimivõiduga järjest, sest ta oli Jessica Pegula (USA) vastu taga 5:7, 2:5, kuid võitis 5:7, 7:5, 6:0. Teise seti seisul 5:4 oli Pegulal kasutada kolm matšpalli. Muguruza ja Mertens kohtuvad poolfinaalis omavahel.

Tabeli ülemises pooles olid kõik favoriidid juba enne veerandfinaali välja kukkunud ja tänases esimeses mängus alistas Barbora Krejcikova (Tšehhi, WTA 63.) noore venelanna Anastassia Potapova (WTA 88.) lausa 6:0, 6:2. Krejcikova kohtub poolfinaalis Jil Teichmanniga (Šveits, WTA 54.), kes alistas Cori Gauffi (USA, 40.) 6:3, 6:3. Nii Krejcikova kui ka Teichmann pole kaotanud turniiril veel ühtki setti.