Roger Federer naasis võidukalt

Roger Federer Dohas oma plaanidest rääkimas. / Foto: Imago Images/Scanpix

Pärast 13-kuulist pausi esimese turniiri mänginud 20-kordne slämmivõitja ja maailma viies reket Roger Federer (Šveits) naasis Doha turniiril võidukalt, kui alistas raskes mängus Daniel Evansi (Suurbritannia, ATP 28.) 7:6, 3:6, 7:5.

Muidugi tuleb tunnistada, et tagasitulekumänguks sattus Federerile ikkagi üsna tõsine vastane, aga kuna šveitslane oli avaringis vaba, siis ei saanudki kuigi nõrk mängija talle vastu tulla. Tänu viimase geimi võitmisele sai Federer murded tasa, aga enne seda oli servimurre õnnestunud vaid Evansil teise seti seisul 2:1.

Esimeses setis oli Evansil ainus murdepall seisul 4:4 ning tema jõudis ka tie-break’is esimesena settpallini (6:5), aga seejärel oli Federeril kolm settpalli, millest ta viimase realiseeris seisuks 10:8. Nagu öeldud, otsustas teises setis üks murre ja kolmandas oli taas Evansil esimesena võimalus (kaks murdepalli seisul 3:3), kuid siis teenis Federer seisul 5:4 murdepalli, mis oli ka matšpall. See võimalus jäi kasutamata, aga murdepalli seisul 6:5 võttis Federer ära ja võitis.

Federeri serv oli väga hea – 13 ässa, ei ühtki topeltviga, esimese servi protsent 68 ja esimeselt servilt võidetud punkte 79%. Evansil olid kõik need näitajad kehvemad, ehkki murdepalle oli lõpuks mõlemal võrdselt 4st 1. Aga punktid võitis Federer vaatamata geimide võrdsusele 116:112. Seega ikkagi teenitud võit Doha turniiri suurimale kuulsusele, kes veerandfinaalis kohtub nüüd Nikoloz Basilašviliga (ATP 42.), kes terve 2020. aasta oli täielikus “augus”, aga sel hooajal on hakanud paremini mängima.

Doha turniiril esimesena asetatud Dominic Thiemil (Austria) oli ka kardetav vastane – Australian Openi poolfinalist Aslan Karatšev (Venemaa, ATP 45.). Nad oleksid võinud omavahel kohtuda ka Melbourne’i veerandfinaalis, kuid Thiem kaotas üllatuslikult Grigor Dimitrovile (Bulgaaria), kes seejärel vigastatuna mängides jäi Karatševile alla. Thiem kaotas täna esimese seti, aga kokkuvõttes oli tema 6:7, 6:3, 6:2 võit siiski veenev. Karatševil oli terve mängu jooksul vaid kaks murdepalli ja Thiem oli ka servil tunduvalt parem – temal ässad/topeltvead 9-1, aga Karatševil 6-7, esimese servi õnnestumisprotsent austerlase kasuks 71-56.