Eesti tennisistid ei pääsenud ITF-i turniiridel avaringist edasi

– Kristjan Tamm / Foto: ETL/Igor Pissarev

Neli Eesti tennisisti osales kolmapäeval erinevatel ITF-i turniiridel esimese ringi mängus. Kõik pidasid kolm setti, aga võitu keegi ei saavutanud.

Naiste 25 000 dollari auhinnafondiga ITF-i turniiril Kaasanis oli Elena Malõginal tõsine vastane seitsmendana asetatud Sofia Lansere (Venemaa, WTA 270.) näol. Kuid mäng oli üsna võrdne ja Malõgina kaotas vaid 3:6, 7:5, 5:7. Kahjuks ei ole statistilisi andmeid selle mängu kohta ja nii me ei tea, kas otsustavas setis olid ka Malõginal head võiduvõimalused. Seis 5:5 pidi igatahes tablool olema.

Valeria Gorlatš, kellel WTA edetabelikohta ei ole, kaotas Sharm El Sheikhi 15-tuhandelisel turniiril samuti vahelduvalt kulgenud mängus rumeenlanna Arina Gabriela Vasilescule (WTA 851.) 3:6, 6:3, 3:6. Esimeses setis oli Gorlatš murdega peal, kuid siis võitis vastane kaks tema servigeimi ja sellega ka seti. Teises setis tegi vastane ka ühe murde tagasi, aga seekord suutis teistkordselt murda Gorlatš. Kolmandas setis kestis võrdsus seisuni 3:3 ja siis otsustas rumeenlanna ainus murre seisul 4:3. Gorlatš lõi 5 ässa ja tegi 3 topeltviga (vastane 4/6), kuid Eesti tennisisti esimese servi protsent (44) jättis soovida. Vastasel oli see number 62%.

Eesti meestest mängis 25-tuhandelisel turniiril Vale do Lobos (Portugal) Kristjan Tamm, kellel loosiga ei vedanud, sest ta läks avaringis kokku esimesena asetatud Kaichi Uchidaga (Jaapan, ATP 318.). Tamm alustas hästi, murdis vastase pallingu ja siis päästis ise neli murdepalli, et juhtida 3:0 ja esimeses setis lõpuks ei andnudki oma servi ära. Paraku kahes järgmises setis sai Tamm kokku vaid ühe geimi, seega eestlane kaotas 6:3, 1:6, 0:6. Tamm võitis ässad 10:1 ja tegi topeltvigu vastasega võrdselt (6), kuid oli esimese pallingu näitajate poolest kehvem, ent kõige rohkem jäi alla hoopis teise servi punktidega – Tamm 26 ja Uchida 50%.

Ainsana oli Vladimir Ivanovil Kaasani 15-tuhandelisel turniiril vastane, kes temast edetabelis tagapool, aga mitte palju – Ivanov 704. ja Shalva Dzhanashia (Venemaa) 736. Mäng algas Ivanovile õnnetult, ta ei saanud esimeses setis geimigi, aga seejärel võitis teise seti 6:2 ja kolmandas jõudis 1:3 kaotusseisust viigini 3:3. Kuid seisul 3:4 loovutas Ivanov mängu jooksul kuuendat korda oma servigeimi ja kaotas 0:6, 6:2, 3:6. Kolm ässa löönud ja neli topeltviga teinud Ivanovi esimese servi protsent (48) jättis soovida, aga esimese servi võidetud punktide poolest oli ta vastasest veidi parem (62% vs 61%). Kuid täpselt samamoodi nagu Tamme, vedas ka Ivanovi alt teise servi efektiivsus, ta võitis ainult 34% punktidest ja vastane 58%.

Ivanov jätkab veel koos Maksim Ratnjukiga paarismängu veerandfinaalis, Malõgina langes juba teisipäeval välja ning Gorlatš ja Tamm paarismängus ei osale.