fbpx
Close

Tõeline põnevuslahing uue ja vana meistri vahel – Tsitsipas siiski murdis Murray vastupanu

Andy Murray võitles hästi, aga tasu jäi saamata. / Foto: USA Today/Reuters/Scanpix

Pärast puusaoperatsiooni vormi taastamisega hädas olnud Andy Murray näitas ööl vastu teisipäeva, et ta on tagasi, aga kahjuks täit rõõmu hea mäng talle ei valmistanud, sest kokkuvõttes jäi ta US Openi avaringis viies setis Stefanos Tsitsipasele (Kreeka, 3) alla.

Loos ei olnud Murrayle armuline, sellise vormiga nagu ta kohtumises näitas, võinuks ta väljaspool esikümmet kõiki tennisiste võita. Oleks võinud ka Tsitsipase vastu mängu kolme setiga lõpetada, sest seisul 6:2, 6:7, 6:3 ei olnud Murray kaotanud ühtki oma servigeimi ja teises setis lasi ta käest kaks settpalli tie-break’i seisul 6:4. Enne neljandat setti kutsus Tsitsipas arsti oma vasakut labajalga ravima, tõenäoliselt oli valu hüppeliigeses. Samas võivad Murray fännid väita, et see oli teesklemine, sest kreeklane lonkas ja krimpsutas nägu ainult punktide vahel, kuid punkti mängimise ajal jooksis nagu hirv. Igatahes läks Tsitsipas neljandat setti juhtima 5:0 ja kuigi Murray sai ühe murde tagasi, sellest ei piisanud. Otsustavas setis aitas kreeklast üks murre ja lõpptulemuseks märgiti 2:6, 7:6, 3:6, 6:3, 6:4.

Kuigi Tsitsipas võitis ühe geimi vähem, jäi ta tegelikult punktidega peale 159:150. Ent Murray servis väga hästi, eriti kahes esimeses setis, kus Tsitsipasel oli kokku ainult kaks murdepalli, mis jäid realiseerimata. Ka Mats Wilander ütles Eurospordi kommentaaris, et tänu pallingule teenis Murray seekord kergemaid punkte, mida ta tavaliselt nii palju ei saa. Šotlane on selle poolest tuntud, et tema mängus on kõik pallivahetused ülimalt võitluslikud. Ta mängib tagajoonel suurepäraselt, aga tapva löögi olemasolu poolest on ta natuke jäänud alati peamistele rivaalidele alla. Ning jäi ka nüüd Tsitsipasele, mida näitab äralöökide arv kreeklase kasuks 67:42. Lihtvigu tegi Murray 38 ja Tsitsipas 51, seega jäid plussi mõlemad. Ässad langesid Tsitsipase kasuks 19:9.

Matši käigus tekkis pingeid. Murray käis väljaku ääres istunud peakohtunik Gerry Armstrongile kaebamas, et Tsitispase tualetivaheajad on liiga pikad. Kuigi kreeklane peaks olema füüsilise vastupidavuse poolest vähemalt praegu (meeste vanus 23 ja 34) Murrayst üle, võis põhjuseks olla kerge jalavigastus. “Nii tihti ja nii kaua ei saa väljakult lahkuda. See on nonsenss. Mina ei ole kunagi nii kaua olnud tualetis,” nurises Murray.

Kohtumise järgsel pressikonverentsil ütles Murray: “Olen pettunud, sest tunnen, et need vaheajad mõjutasid mängu. Ma ei ütle, et oleksin vastasel juhul võitnud, aga sellel oli mõju lõpptulemusele.”

Tsitsipas leidis, et ta reegleid ei rikkunud, mis tegelikult oligi õige – küsimus oli pigem moraalses pooles. Kui kreeklaselt küsiti, kas ta mõistab Murray pahameelt, vastas ta: “Kui ta tahab mulle sellest rääkida, siis peaksime omavahel vestlema, et aru saada, mis läks valesti. Ma arvan, et ei rikkunud reegleid. Seda, mida vastane tunneb, ma ei tea. Ning see ei peagi mind huvitama, sest minu eesmärk on võimalikult hästi mängida.”

Murray lisas, et Tsitsipas kasutas meelega ka lühikesi pause, näiteks läks neljandas setis tema servil seisul 0:30 reketit vahetama. “Mulle tundub, et see pole kokkusattumus,” ütles Murray. “Hindan teda kõrgelt kui tennisisti. Minu arust ta mängib briljantselt. Kuid ma kaotasin tema vastu respekti mänguväliste asjade tõttu.”

Meeste üksikmängu avaringi ülejäänud esmaspäevastes kohtumistes midagi erilist ei juhtunud. Väiksemaid üllatusi oli, näiteks alistas äsja 20-aastaseks saanud ameeriklane Brandon Nakashima 7:6, 7:6, 6:3 oma kogenud kaasmaalase John Isneri (19) ning kvalifikatsioonist edasi pääsenud maailma 141. reket Peter Gojowczyk (Saksamaa) võitis viies setis Ugo Humberti (Prantsusmaa, 23). Natuke oli üllatav ka see, et üheks põnevusmatšiks peetud kohtumises tegelikult põnevust ei tulnud, kui Roberto Bautista Agut (Hispaania, 18) võitis Nick Kyrgiose (Austraalia) 6:3, 6:4, 6:0.

Vaata meeste avaringi tulemusi siit.

scroll to top