fbpx
Close

Raskelt tuli, aga Anett Kontaveit jõudis Tallinn Openil poolfinaali

Anett Kontaveidi näost on näha, et kuigi ta tähistab võidetud punkti, pole mäng sugugi kerge. / Foto: Mauri Levandi

Maailma 138. reket Ysaline Bonaventure (Belgia) suutis Anett Kontaveidile avaldada visamat vastupanu kui võis oodata, kuid pingelise otsustava seti järel sai Eesti esireket 6:3, 3:6, 6:3 võidu ja mängib laupäeval Tallinn Openi poolfinaalis.

Esimene ja kolmas sett olid selle poolest sarnased, et Anett ei kaotanud kummaski ühtki servigeimi, aga siiski oli vahe üpris suur, sest esimeses setis ei olnud tal pallinguga mingeid probleeme, aga otsustavas tuli päästa murdepalle ja muid raskeid seise.

Kohe alguses võis märgata, et Boanventure servi ei ole Anettil sama lihtne tõrjuda nagu eile Tereza Martincova (Tšehhi) pallingut. Bonaventute lõi kõvasti ka teist servi, kuid selle arvelt tegi palju topeltvigu – kokku 9, aga oma esimeses servigeimid seisul 0:1, 40:0 kohe kolm. Ja nii kaotas belglanna eduseisult servigeimi ja sisuliselt enam avasetis mängu polnud, sest Anett võitis oma servil 25st punktist 20.

Teist setti alustas Anett murdega, aga siis hakkas juhtuma. Eelkõige pani Bonaventure juurde tõrjel, Ta irskis palju, aga nüüd hakkasid pallid ka sisse minema. Bonaventure agressiivsusest annab tunnistust ka fakt, et ainult teises setis suutis ta äralöögid võita, tulemus oli 9:7.

Otsustavas setis läks Anett jälle 3:0 ette, aga see edu oli tulnud nii, et pigem oli seis parem kui mäng ise näitas. Kui mängu algul kuulus pikkadel pallivahetustel enamast paremus Anettile, siis nüüd hakkas vasakukäeline vastane üha enam suruma. Samuti ei olnud Anetti ründelöögid kaugeltki nii täpsed nagu eilses mängus Martincovaga. Seisul 3:1 oli Bonaventurel kasutada murdepall ja geim kestis 10 punkti. Seisul 4:2 oli Anett lausa 15:40 taga, aga päästis geimi tänu headele servidele. Viimaseks jäänud geimis tegi vea pukikohtunik – kui seni olid joonekohtunikud mõnel korral lugenud valesti Anetti kasuks, siis seekord eksis joonekohtunik tema kahjuks ning ei andnud ka punkti (kuigi võinuks anda), vaid lasi palli ümber mängida. Nördinud Anett jäi veel taha, aga murdepallil lõi vastane piki piiri ründelöögi selgelt auti ja siis otsustas mängu juba Eesti esireketi serv.

Kokku jäi Anett äralöökidega peale 29:23, aga sellist hoogu nagu eile tal polnud. Lihtvigu tegi eestlanna vähem (35:39), ent kui topeltvead (4:9) sellest arvestusest maha võtta, siis mängu sees ühe lihtvea rohkem. Kindlasti aitas Anetti ka esimese servi protsent, kus ta oli parem 69 vs 54. Bonaventure ei saanud esimest pallingut kuidagi sisse avaseti algul ja kokku oli tal selles setis 46% õnnestumisi.

“Nagu esimesel päeval ütlesin, oli seegi tüüpiline WTA mäng,” naeris Anett väljaku intervjuus. “Väga raskelt tuli, vastasele peab au andma, ta tegi mu elu raskeks.” Anett lisas, et Bonaventure oli algusest peale agressiivne, aga teises setis hakkasid ta löögid rohkem sisse minema. “Kui kolmas sett algas minu 15:30 kaotusseisuga servil, hakkasin muretsema, aga õnneks just serv päästis mind. Lõpus, kui eeskäelöögid enam kuidagi välja ei tulnud, suutsin edu hoida ainult tänu servile.”

Publikult küsiti, keda nad tahavad näha Anetti vastasena poolfinaalis. Kõik skandeerisid Kanepi nime. “Tegelikult on mõlemad vastased rasked,” ütles Anett, vihjates sellele, et Karolina Muchovaga (Tšehhi) kohtuda pole kergem. “Aga kui publik soovib, siis see poolfinaal oleks kindlasti tähtis Eesti tennisele, kui oleme nüüd saanud siia oma turniiri. Oleme Kaiaga saavutanud häid tulemusi erinevat teed pidi ja raske oleks öelda, kumb meist on parem, aga usun, et oleme mõlemad Eesti tennisele kuulsust toonud.”

scroll to top