fbpx
Close

Kaia Kanepi võitis ja eestlannade poolfinaal tuleb!

Kaia Kanepi mängimas Karolina Muchovaga. / Foto: Karl Toomsoo

Veel raskemalt kui Anett Kontaveit jõudis reedel WTA 250 turniiril Tallinn Open võiduni Kaia Kanepi. Võiks öelda, et Eesti poolfinaali toimumine selgus viimasel võimalikul hetkel – otsustava seti tie-break’is, kui Kaia oli alistanud Karolina Muchova (Tšehhi) 6:2, 3:6, 7:6.

Kuid mingil hetkel tundus, et see mäng lõpeb üle tunni varem. Kaia võimsus oli esimeses setis Muchovale liiast ja tšehhitar ei saanudki oma mängu käima. Muchova on üldiselt tuntud universaalina – võrdselt hea kõigil katetel, oskab kõiki lööke korralikult tasemel, aga üht kindlat relva pole. Kuid täna pidi tšehhitar lootma, et Kaia ei löö kogu aeg nii hästi ja täpselt ning see juhtuski teises setis. Tegelikult said Kaia eduseisul 2:0, 30:0 otsustavaks kaks “kullisilma” kontrollimist. Muchova challenge õnnestus, Kaia oma mitte ja seis oli tšehhitari servil 30:30. Ta suutis pallingut hoida ja siis esimest korda Kaia serv murda. Eestlanna hakkas rohkem lööma napilt välja ja Muchova serv ka paranes. Nii võitis ta teise seti.

Otsustavas setis murdeid polnudki ja Kaia servigeimides polnud isegi murdepalli. Ta palling oli otsustavas setis sedavõrd kindel, et Kaia kaotas kuues servigeimis ainult 5 punkti. Muchova pidi seisul 1:2 päästma kolm murdepalli ja tasamäng esines veel kahes tema servigeimis. Kuid kokkuvõttes see ei loe, kuidas sa servigeiid võidad ja otsustas ikkagi tie-break, kus Kaia ei olnud kordagi taga ja viigiseis esines vaid korra. Ta juhtis 3:0 ja 5:2, kuid siis tegi topeltvea ja andis kergelt ära veel ühe punkti pallingul. Kaia sai minimurdega uuesti ette, aga seisul 6:5 juhtus draama, kui Kaia katkestas punkti mängimise, sest oli kindel, et Muchova tõrjus auti, aga kotkasilm oli jälle külalise poolt. Kuid järgmise pika pallivahetuse võitis Kaia võimsa äralöögiga ja nüüd sai Muchova vastupanu otsa – seisul 6:7 eksis ta ise.

“Kõigepealt olen õnnelik võidu üle, aga ka selle üle, et kaks eestlannat kohtuvad koduturniiril omavahel,” ütles Kaia väljaku intervjuus. Ta arvas, et teises setis mõõna tal ei tekkinud. “Mänguliselt ma palju ära ei langenud, lihtsalt tulid väikesed eksimused ja tema mängis paremini ka. Seetõttu olin enne otsustavat setti enseskindel, et võin ikkagi võita.” Kui Kaia ja Anett on kokku saanud, pole nad kunagi arutanud, kas kohtuvad ka mõnel turniiril omavahel. Seni oli nende matš kõige lähemal 2018. aasta Australian Openi 4. ringis, aga eelmises ringis kaotas Kaia eduseisult Carla Suarez Navarrole, sest tundis ennast kuumas ilmas halvasti. “Ilmselt see pidi juhtuma Tallinnas,” ütles Kaia.

Laupäeval kell 18 algavas mängus selgub, kes eestlannadest pääseb finaali. Nüüd on ju ka kindel see, et finaalis on oma tennisist esindatud.

scroll to top