Rafael Nadal langes Washingtoni turniiril välja

Rafael Nadal. / Foto: AFP/Scanpix

Wimbledoni turniiri ja Tokyo olümpia liiga tiheda ajakava tõttu vahele jätnud Rafael Nadal naasis turniirikarussellile Washingtoni ATP 500 turniiril, kuid kaotas juba teises kohtumises.

Kuna 16 asetatut olid avaringis vabad, siis Nadali jaoks oli see turniiri 3. ring, kus ta kaotas Lloyd Harrisele (Lõuna-Aafrika Vabariik, ATP 50.) 4:6, 6:1, 4:6. Nadal võitis ühe geimi ja neli punkti rohkem, aga selline statistika teatavasti võitu ei too. Murdeid oli selles mängus vähe – esimeses ja kolmandas setis õnnestus see korra Harrisel ja teises setis kaks korda Nadalil. Kohtumise viimane murre toimus viimases geimis Harrise eduseisul 5:4. Enamik statistilisi näitajaid (nende hulgas nii esimeselt kui ka teiselt servilt võidetud punktid) olid Nadali kasuks, aga see pole ka ime, kui hispaanlane võitis neli punkti rohkem. Halb oli aga Nadali jaoks see, et ta otsustavas setis ei realiseerinud ühtki kolmest murdepallist, aga Harris kasutas ainsa võimaluse ära. Tegelikult oli Nadal juba 2. ringi kohtumises hädas, kui ta võitis ameeriklase Jack Socki 6:2, 4:6, 7:6.

“Täna juhtus midagi erilist. Sel aastal olen saanud mõned suured võidud slämmiturniiride tšempionite üle, aga alistada 20-kordne slämmivõitja täistribüünide ees on ikkagi kõigist erilisem,” ütles Harris. Kuigi Nadal võttis pika pausi, häiris teda mängu jooksul ikkagi kerge jalavigastus, mille ta sai kohtumises Sockiga. Nadali võitlusvaimu valu ei murdnud, aga tipptaseme mängu näitamist ikkagi takistas.

Veerandfinaali jõudis Washingtonis 16st asetatud mängijast ainult kaks – Jannik Sinner (Itaalia, 5) ja John Millman (Austraalia, 11). Tabeli ülemises pooles pole alles ühtki asetatut, kuid seal mängib endine maailma TOP5 mees Kei Nishikori (Jaapan).