fbpx
Close
PAF.ee

Aslan Karatšev võitiski esimese ATP turniiri

– Aslan Karatsev / Foto: Reuters/Scanpix

Komeedina maailma kolmandast sajast kolmandasse kümnesse kerkinud Aslan Karatšev (Venemaa) võitiski laupäeval Dubai ATP 500 turniiri, nagu võis eeldada pärast seda, kui ta oli alistanud poolfinaalis maailma esikümne mehest kaasmaalase Andrei Rublevi.

Karatševi võidnuumbrid finaalis maailma 81. reketi Lloyd Harrise (LAV) üle kirjutati 6:3, 6:2. Mõlema seti algul murdis Karatšev vastase servi ja sellega võttis mängust põnevuse. Ehkki kokku kaks murdepalli Harrisel siiski oli, ei saanud ta põhimõtteliselt vastu venelase teravale mängule. Harris lõi esimest servi väga hea protsendiga (75) ja ainult see teda veidi mängus hoidiski, sest teiselt servilt teenis ta ainult 17% (12st 2) punktidest. Mängus suutis Harris teha vaid kolm äralööki, sest tema 11st äralöögist 8 olid ässad. Karatšev tegi 27 äralööki ja 16 lihtviga, mis on väga hea tulemus. Plussi jäi ka Harris, kes tegi ainult 8 lihtviga.

Milles siis peitub järgmisel nädalal ATP edetabelis 27. kohale tõusva Karatševi fenomen? “Tal on väga kiire käsi,” ütles eksperdist tennisetreener Harri Neppi. “Mängib kõrge tempoga, mitte niivõrd võimsalt, kuid ei anna vastasele aega. Ta ei anna pallile palju keerdeid, lööb madalalt üle võrgu. Nii võib tulla sisse vigu, aga kui ei tule, siis on selline mäng vastasele väga keeruline.” Karatševi kiire esiletõus polnud Neppi sõnul siiski liiga ootamatu. “Ta oli noorteklassis väga lootustandev, aga vigastused takistasid tal seni oma potentsiaali realiseerimast,” sõnas Neppi.

Karatšev on nüüd 2021. aastal võitnud 12 ja kaotanud 2 mängu. Ta on alla jäänud ainult kõige tugevamatele – Novak Djokovicile Australian Openi poolfinaalis ja Dominic Thiemile Doha turniiri 2. ringis. Aga esikümne tagumisi mehi on Karatšev võitnud – Austraalias Diego Schwartzmani ja nüüd Dubais Rublevit.

scroll to top