Imemees Aslan Karatšev katkestas Andrei Rublevi võiduseeria

– Aslan Karatsev andmas intervjuud Australian Openil. / Foto: AFP/Scanpix

27-aastane Aslan Karatšev, Venemaa neljas reket, on viimase aja suur tennisekomeet, kes maailma kolmandast sajast kerkis poole aastaga Australian Openi poolfinalistiks ja nüüd mängib esmakordselt ATP turniiri finaalis.

Karatševit me tutvustama enam ei hakka, sest Tennisnet kirjutas temast juba siis, kui ta Austraalias 1/8 finaali jõudis. Aga hiljem võitis ta kaks mängu veel ja alistus alles maailma esireketi Novak Djokovici jõu ees.

Täna tuli Dubai turniiril juba niigi üllatanud Karatševil poolfinaalis rinda pista kaasmaalase Andrei Rubleviga (2), kes sihtis viiendat järjestikust võitu ATP500 turniiril. Nende turniiride jooksul oli Rublev võitnud 23 mängu järjest (loomulikult tuleb täpsustada, et need ei ole ajaliselt järjest, sest vahepeal on Rublev mänginud teistel turniiridel) ja oleks Dubai tiitlivõidu korral viinud selle seeria veerandsajani. Aga tema teele astus Karatšev, kellega nad koos olid eelmisel nädalal võitnud Dohas paarismängu. Ning üllataja sai hakkama 6:2, 4:6, 6:4 võiduga.

Karatševi paremus oli isegi suurem, kui numbrid näitavad, sest ta tegi rohkem äralööke ja omas kokku 16 murdepalli, millest realiseeris 4. Rublev teenis oma esimese murdepalli alles teise seti seisul 5:4 ja kohe selle ka realiseeris. Tolles geimis tegi Karatšev kaks topeltviga. Kuid Karatšev ei jätnud jonni, läks otsustavas setis kahe murdega ette 5:2 ja kuigi ühe andis tagasi, suutis tasavägise viimase geimi võita.

Ja kuigi maailmas käib praegu poleemika, et miks tahab ATP ikka veel säilitada 2019. aasta turniiride punkte, ei puuduta see teema Karatševit, sest tema saab kogu aeg punkte juurde, kuna tal varasemast ajast polegi midagi (vähemalt märkimisväärselt) kirjas. Järgmise nädala maailma edetabelis on Karatšev kindlustanud 33. koha, aga kui võidab finaali, siis kerkib juba 27ndaks.

Ning miks ei peaks Karatšev finaali võitma, kui talle tuleb vastu maailma 81. reket Lloyd Harris (LAV), kes pääses põhiturniirile kvalifikatsiooni kaudu ja alistas tänases poolfinaalis maailma 12. reketi Denis Shapovalovi (Kanada, 3) 6:7, 6:4, 7:6. Kumbki finalist pole varem ATP turniiri finaalis mänginud, aga nüüd saab üks neist oma esimese tiitli.