Tallink Estonian Openil kohtuvad poolfinaalis Vladimir Ivanov ja Mattias Siimar

– Vladimir Ivanov päästis täna kaks matšpalli / Foto: Igor Pissarev/ETL

Pärnus ITF-i turniiril Tallink Estonian Open (M15) oli üksikmängus Eesti tennisistidele tänagi hea päev, sest neist kaks lunastas pääsme homsesse poolfinaali.

Esmalt tegi seda Vladimir Ivanov (ATP 725.), kes kohtus veerandfinaalis soomlase Otto Virtaneniga (ATP 466.). Teisena asetatud Virtanen oli kahes eelnevas omavahelises kohtumises väljunud võitjana. Esimeses setis ei olnud Ivanovil palju võimalusi ja Virtanen võitis selle veenvalt 6:2. Teises setis Ivanov elavnes ja suutis elimineerida Virtaneni rünnakuüritused. Kuid üheksast murdepallist suutis Ivanov siiski realiseerida vaid ühe. Vastasel jäi ära kasutamata kolm murdepalli. Teine sett Ivanovile 6:4.

Otsustavas setis oli mõlemal mehel kuus murdepalli, millest kaks suudeti ka realiseerida. Nii jõuti kiire lõppmänguni. Mängu raskeimaks geimiks oli Ivanovile kümnes geim, kus vastasel oli kasutada kaks matšpalli. Tundus, et see korraks murdis Virtaneni, sest Ivanov sai seejärel servida matšivõidule seisul 6:5, ent läks paraku teisiti. Kiires lõpmmängus sattus Ivanov taas raskesse seisu, olles soomlase pallingul kaotusseisus 3:5. Kogenud mängumees ei kaotanud külma pead, mängis ka keerulistes olukordades kindlalt ja saavutas mitmel puhul pallivahetuse lõppfaasis hoopis initsiatiivi. Raske, ent teenitud võit otsustava seti kiires lõppmängus tuli Ivanovile numbritega 7:5.

Ivanov on turniiri käigus oma mängu silmnähtavalt parandanud. Ivanov: “Erilist plaani tänasele mängule polnud, pidin nii mängima, et Virtanen ei saaks mugavast positsioonist rünnata ja mitte ise lihtsaid punkte kinkima.”

Poolfinaalis läheb Ivanov vastamisi sellel turniiril oma parimat tennist demonstreeriv Mattias Siimar, kes võitis Kenneth Raisma. Esimest setti juhtis Siimar vahepeal koguni 4:0, kuid lasi Raisma ühe geimi kaugusele. Siimar pääses ehamtusega, võites avaseti lõpuks 6:4. Teises setis seisul 1:0 Siimarile andis Raisma loobumise, sest teda hakkas vaevama kubemelihase vigastus.

Seega kohtuvad poolfinaalis Ivanov ja Siimar omavahel, millega on kindel, et pühapäevases esikohamatšis on kindlasti üheks osapooleks Eesti tennisist. Teises poolfinaalis lähevad vastamisi Venemaa tennisist Yan Sabanin ja itaallane Simone Roncalli (7.).