Rafael Nadal ja Dominic Thiem loobusid Miami turniirist

Rafael Nadali paus venib peaaegu kahekuuliseks, / Foto: Reuters/Scanpix

Pärast Šveitsi kuulsuste Roger Federeri ja Stanislas Wawrinka eemalejäämist järgmisel nädalal toimuvast Miami Masters 1000 turniirist, teatasid teisipäeval ka Rafael Nadal (Hispaania) ja Dominic Thiem (Austria), et ei osale sel võistlusel.

“Mul on kahju teatada, et ma ei mängi Miamis, linnas, mida armastan,” kirjutas Nadal Twitteris. “Mul on tarvis taastuda vigastusest ja olla valmis Euroopa liivaväljakute hooajaks.” Nadal ei ole pärast Australian Openi veerandfinaalis 2:0 eduseisust saadud kaotust Stefanos Tsitsipaselt (Kreeka) pidanud ühtki mängu. Kuna Monte Carlo Masters algab 11. aprillil, siis võib eeldada, et Nadali paus venib peaaegu kahekuuliseks.

Vaatamata sellele, et Nadalile Miamis meeldib, pole ta seda turniiri kordagi võitnud, kuid on viiel korral jõudnud finaali. Siiski teeb Miamis kaasa kolm selle turniiri endist võitjat: kuuekordne tšempion Novak Djokovic (Serbia), 2009. ja 2013. aasta võitja Andy Murray (Suurbritannia), kes teenis korraldajailt vabapääsme (wild card), ning 2018. aasta võitja John Isner (USA). Kui võistlus viimati 2019. aastal toimus, võitis Federer finaalis Isnerit.

Pärast teisipäevast kaotust maailma 81. reketile Lloyd Harrisele (LAV) teatas ka Thiem, et peab võtma mõneks ajaks puhkuse. “Mul on praegu käsil raske periood. Poleks õige mängida Miamis,” ütles ta mängujärgsel pressikonverentsil. “Pean ennast uuesti leidma ja loodan olla tugev liivaväljakute hooajal. See on praegu mu peamine eesmärk.”

Thiem on Miamis parimal juhul jõudnud vaid veerandfinaali (2015), kuid austerlane võitis viimati (2019) sellele eelneva Indian Wellsi turniiri, mida tänaseks pole juba kahel hooajal järjest peetud.