fbpx
Close
PAF.ee

Benoit Paire pääses oma alaliidu sanktsioonidest

– Benoit Paire / Foto: AFP/Scanpix

Oleme lühikese aja jooksul pidanud mitmeid kordi kirjutama tennisistide käitumisest platsil. Nüüd sattus pildile maailma 31. reket prantslane Benoit Paire, kes siiski pääses Prantsusmaa Tennise Föderatsiooni (FFT) sanktsioonidest käitumise eest Buenos Airese ATP turniiril.

Buenos Airese turniiri ajal sülitas Benoit Paire Francisco Cerundologa (ATP 114.) peetud matšis demonstratiivselt väljakule ja sõimles ning lõpetas matši topeltveaga, kusjuures teise servi tegi ta veel sel hetkel, kui pallipoiss oli korjamas palli maast ebaõnnestunud esimese servi järel. Hiljem pühendas Paire Twitteri postituse pallipoisile.

FFT eetikakomitee tegi avalduse Argentinas toimunud juhtumi kohta: “See käitumine on vastuolus FFT eetikakoodeksis sätestatud tenniseväärtustega (austus mängu, spordirajatiste ja -varustuse, reeglite, enda ja teiste, erinevate organisatsioonide ja oma riigi suhtes, fair play, ensekontroll). Komitee märgib ka seda, et tennise väärtustest kinnipidamine ei vabasta kuulsaid mängijaid nende staatuse, maine ega sissetuleku tõttu, vaid vastupidi, neil on eriline vastutus nende väärtuste edendamisel, eriti noorte seas.”

Paire kutsuti üles “järgima alati tennise väärtusi ja käituma edaspidi sobivamalt, nagu tema taseme mängijale kohane”. Seda tehes võttis komitee teadmiseks Paire’lt saadud vabanduskirja ja otsustas, et “praeguses etapis ei ole vaja juhtumit edasi saaata pädevatele distsiplinaarasutustele”. Väljaande L’Equipe andmetel tunnistas Paire eetikakoodeksi rikkumist oma vabandusmeilis. Ta väljendas “soovi paraneda” ja viitas “Covid-19 põhjustatud kriisile, mis põhjustas psühholoogilist väsimust ja treenituse puudulikkust”. Sellega on Paire’i sõnul seletatav närvilisus ja pinge.

ATP trahvis Paire’d selle käitumise eest viie ja poole tuhande euroga.

scroll to top