fbpx
Close

Petra Kvitova kaks aastat pärast noarünnakut taas finaalis

Seekord naeris Petra Kvitova lõbusalt Jim Courieri intervjuu ajal. / Foto: AFP/Scanpix

Australian Openi naiste üksikmängu esimene finalist on 28-aastane tšehhitar Petra Kvitova (8), kes alistas poolfinaalis turniiri suurima üllataja Danielle Collinsi (USA) 7:6, 6:0.

Meenutasime juba eelmises loos, et kaks aastat tagasi, täpsemalt 2016. aasta detsembris sattus Kvitova noarünnaku ohvriks, kui kurjategija tungis tema majja Prostejovi linnas. Tal õnnestus ründajale vastu hakata ja nuga kõrilt ära tõmmata, kuid tennisist vigastas sõrmi. Kvitova oli pool aastat tennisest eemal, vahele jäi mõistagi ka 2017. aasta Australian Open, mis on pärast 2010. aastat ainus slämmiturniir, kus ta ei osalenud.

Nüüd mängib Kvitova kolmandat korda slämmiturniiri finaalis ja eelmised kaks katset olid õnnestunud – ta võitis aastatel 2011 ja 2014 Wimbledonis. Seega ei ole Kvitova finaalis veel kaotanud.

Katuse sulgemine mängis rolli

Kohtumine algas mõlemalt poolt ebakindlalt, inglise keeles öeldakse sellise mängu kohta hit or miss. Ehk siis nii Kvitova kui ka Collins proovisid lüüa maksimaalse tugevusega ja punkt lõppes kiirelt kas äralöögi või lihtveaga, kuid neid viimaseid oli rohkem, seega ei saanud rääkida mängu kõrgest kvaliteedist.

Seisul 4:4 tuli aga väljakule turniiri peakohtunik ja teatas, et vastavalt tänavu kehtestatud uuele kuumuse reeglistikule (täpsemalt saab lugeda Tennisneti varasemast artiklist) tuleb katus sulgeda. Selleks hetkeks oli temperatuur tõusnud 38 soojakraadini. Kuigi Kvitova oli veel paaris järgmises geimis ebakindel, haaras ta tie-break’is initsiatiivi ja võitis veenvalt 7:2. Raske öelda, kas Kvitova ründemäng oli nüüd rohkem kontrollitud, või hakkasid löögid lihtsalt paremini välja tulema, ent katuse all oli tšehhitar justkui ümber sündinud.

Kuigi katuse sulgemine leevendab kuumust mõlema mängija jaoks, arvasid nii Eurospordi ülekande reporterid kui ka pärast kohtumist Mats Wilander, et otsus tuli kasuks Kvitovale, ent samas tuli uusi reegleid täita ja sisetingimustesse üleminek oli paratamatu, kui erinevad ilmastikunäitajad selleks alust andsid. Kvitova on sündinud Tšehhis (pärast julma noarünnakut on tema uus kodu Monte Carlos), kus vähemalt kuus kuud mängitakse sisehallis, ent Collins Floridas, kus aastaringselt treenitakse väljas. Mänguliselt pole aga teisest setist midagi rääkida, sest kui Kvitova läks hoogu, siis Collinsil sellele vastumürki ei leidunud.

Pärast mängu esitas Jim Courier Kvitovale “tüüpilise” küsimuse, et kuidas tunne on, aga tšehhitar reageeris kohe vastuküsimusega: “Kas tahad mind jälle nutma panna?” Veerandfinaali järel puhkes ta tõesti nutma, kui Courier meenutas kahe aasta taguseid üleelamisi, et kui palju nüüd poolfinaali pääs Kvitovale tähendab. Katuse sulgemise kohta ütles Kvitova nii: “Olen uutest reeglitest lugenud, seega ei tulnud otsus üllatusena. Olin kindlasti selle üle õnnelik, mulle meeldib sees mängida. Fännidele oli päikese eest varjumine ka kergendus.”

Lõpuks tegi Kvitova 30 äralööki ja 27 lihtviga, kuigi pärast esimest setti oli ta nende näitajatega miinuses (17 vs 22). Collins sooritas vaid 9 äralööki ja tegi 16 lihtviga. Ameeriklannat vedas aga üsna tugevalt alt esimese pallingu õnnestumisprotsent, mis oli vaid 44 (Kvitoval 60%).

Kvitova vastane selgub Naomi Osaka (Jaapan, 4) ja Karolina Pliškova (Tšehhi, 7) kohtumisest.

scroll to top