fbpx
Close

Australian Openil võib nüüd matšid kuumuse korral katkestada

Märja rätiku taha varjub Simona Halep eelmise Australian Openi finaali ajal. /
Foto: Reuters/Scanpix

Kahe nädala pärast algavaks Australian Openiks on korraldajad otsustanud sisse viia uue nn “kuumapoliitika”, mille alusel võib ekstreemse palavuse korral mänge isegi katkestada.

Sealjuures kehtivad naiste, juunioride ja ratastoolitennise mängude kohta rangemad reeglid kui meeste üksikmängu puhul. Näiteks kuumuse neljanda astme puhul on naiste, juunioride ja ratastoolitennise mängudes ette nähtud pikemad pausid (kuni 10 minutit, ratastoolimängijail kuni 15) settide vahel.

Kuumuse astet hakatakse mõõtma nelja näitaja alusel, milleks on õhutemperatuur, päikesekiirguse tugevus, õhuniiskus ja tuule tugevus. Vastavalt neile näitajaile määratakse viis kuumuse astet, millest madalaim ehk esimene on mänguks täiesti sobivad tingimused.

Kui neljanda astme piirangutest oli juttu, siis viienda astme puhul on ka võimalus, et mängud katkestatakse. Pooleliolev mäng kestab seni, kuni antud setis on peetud paarisarv geime ja siis algab kuumuspaus. Seejärel saab katusega väljakutel jätkata kohtumisi sisetingimustes, aga mujal ei mängita enne kuumuse leevenemist – näiteks õhtupoolikul jätkatakse kohtumisi.

Australian Openi direktor Craig Tiley ütles, et mängijate heaolu on antud olukorras prioriteet number üks. “Viisime vajaliku viieastmelise skaala sisse pärast kuudepikkuseid uuringuid ja testimisi,” teatas Tiley

scroll to top