fbpx
Close

Anett Kontaveit jääb 20. kohale püsima

– Anett Kontaveit / Foto: Siim Semiskar

Eesti esireket Anett Kontaveit jääb WTA edetabelis püsima 20. kohale, mis selgus pärast ameeriklanna Danielle Collinsi tänast kaotust Australian Openi poolfinaalis.

Collins on nüüd maailma 23. naistennisist, Kontaveidi ja tema vahele mahuvad veel Elise Mertens (Belgia) ja Jelena Ostapenko (Läti). Lähiajal ei ole Kontaveidil võimalust kuigi palju edetabelis langeda, sest mullu sai ta Australian Openile järgnenud viiel turniiril (kaasa arvatud Indian Wellsi ja Miami tippturniirid) vaid ühe võidu. Kuid koht sõltub muidugi ka lähirivaalide tulemustest.

Kaia Kanepi on jooksvas edetabelis 87., aga see ei pruugi olla lõplik, sest Australian Openi teisel nädalal toimub nn WTA Challenger (auhinnafond 125 000 dollarit) USA-s Newport Beachil, kus mõned osavõtjad võivad Kanepist mööduda.

Huvitav, et Newport Beachil on esimesena asetatud Eesti päritolu rootslanna Rebecca Peterson, kes kahe nädala pärast peaks FedCupi alagrupiturniiril mängima Eesti vastu. Niisugune mööda maailma erinevaid ajavööndeid reisimine ei tohiks küll FedCupi edu suhtes kasuks tulla.

scroll to top