fbpx
Close

USTA täpsustas US Openil kehtestatud reegleid ja piiranguid

– US Open tavapärases olukorras / Foto: Pixabay

Prantsuse väljaanne L’Equipe avaldas USTA poolt määratud põhireeglid, mis rakendatakse 31. augustil startival US Openil. Nende loetelu näitab kui tõsiselt suhtutakse turvameetmetesse.

USTA on kinnitanud, et üksikmängudes kvalifikatsiooniturniiri ei toimu ja põhitabeli suuruseks on 128 mängijat. Paarismängudes pääseb võistlema 32 paari, kusjuures mõlemal partneril peab olema paarismängu ranking.

Turniiri auhinnafond moodustab kokku 60 miljonit USD. Mängijate tšarterlendudest loobuti. Seega peavad nad ise New Yorki jõudma. Turniiri korraldajad said föderaalvalitsuselt kinnituse, et mängijatel ei teki USA-sse saabumisel mingeid raskusi, kuigi USA president Donald Trump oli varem eurooplastel USA-sse sisenemise ära keelanud. Samas on alljärgnev klausel väga huvitav: “Kui pärast mängijate saabumist New Yorki turniir tühistatakse, makstakse neile hüvitist, mille suurus on alles arutlusel.”

Kõik osalejad peavad enne saabumist ja lahkumist läbima koroonaviiruse testi, samuti tehakse neile New Yorgis viibimise ajal nädalas 1-2 testi lisaks. Testide sagedust võib muuta New Yorgi sanitaar- ja epidemioloogiateenistuse palvel. Mängijatel mõõdetakse päevane kehatemperatuur. Juhul, kui mängijal tuvastatakse koroonaviirus, paigutatakse ta koheselt ravile.

Kõik staadionil viibivad mängijad ja muud isikud peavad kandma näomaske. Maski saab eemaldada ainult treeningu või matši ajal. Võistluspaik tähistatakse nii, et saaks täita inimestevahelist sotsiaalse distantsi norme.

Majutuse osas jääb endiselt prioriteediks idee paigutada kõik tennisemängijad ühte hotelli. Samal ajal täpsustab USTA, et on võimalik rentida ka eramaja väljaspool Manhattanit, seda muidugi mängijate endi kulul. See on tõsine kergendus, võrreldes korraldajate esialgsete kavatsustega, kes püüdsid takistada US Openi osalejate ilmumist linna vabadel päevadel. Mängijad, kes otsustavad ööbida ühiskasutuses olevas hotellis, saavad ka soovi korral teise toa, mille nad peavad maksma oma vahendistest. Igas toas võib korraga viibida mitte rohkem kui kaks inimest. Võib-olla see säte veel muutub, ent sotsiaalse kauguse täitmist kontrollitakse kindlasti.

Mängijad toimetatakse tennisestaadionile ja tagasi hotelli bussidega, milles on 55 istekohta. Mängijad saavad neist kohtadest täita vaid poole. Bussijuhti eraldab reisijatest klaasist vahesein. Igat bussi desinfitseeritakse enne ja pärast igat reisi.

Juurdepääsu treeningväljakutele ja spordisaalidele kontrollitakse. USTA kaalub ka seda, kuidas muuta mitmed võistluspaigad väljaspool tennisestaadionit treenimiseks. Seal on võimalik käia duši all, kui sotsiaalne vahemaa on tagatud.

scroll to top