Novak Djokovic viis Serbia esimese ATP Cupi võiduni

Novak Djokovic (vasakul) ja Viktor Troicki tähistavad võitu. / Foto: Reuters/Scanpix

Uue võistkondliku turniiri ATP Cupi esimese võitjana märgitakse annaalidesse Serbia, kes finaalis alistas Hispaania 2:1.

Kui liita juurde ka novembrikuise Davis Cupi tulemused, siis Hispaania on ikkagi hetkel juhtiv tennisemeeskond, sest selle turniiri nad võitsid, Serbia langes konkurentsist veerandfinaalis. Venemaa on aga Hispaania kõrval ainus riik, kes mõlemal turniiril esinelikus lõpetas, aga finaali ei pääsenud kummalgi juhul.

Tänane finaal oli ühtlasi ka Novak Djokovici ja Rafael Nadali finaal, kuigi teoorias oli võimalus, et selle mängu võitja tiim ei saagi karikat endale. Läks aga nii, et sai: Djokovic alistas Nadali ja aitas meeskonna lõpliku võiduni ka paarismängus, millest Nadal kõrvale jäi.

Igatahes alustuseks viis Roberto Bautista Agut 7:5, 6:1 võiduga Dušan Lajovici üle Hispaania ette. Alates esimese seti seisust 6:5 võitis Bautista Agut vastase kõik servigeimid, teises setis sai Lajovic ainsa geimi tõrjel.

Siis aga saabusidki areenile kaks kuningat. Djokovic haaras kohe initsiatiivi, kui murdis Nadali servi esimeses geimis. Avaseti võitis ta kindlalt 6:2, aga teises läks põnevaks. Seisul 3:2 oli Nadalil viis murdepalli, aga need jäid kasutamata ning lugu lõppes Djokovici 7:4 eduga tie-break’is. “Iga kord, kui mängin Rafaga, on meil palju põnevaid pallivahetusi,” ütles Djokovic, kuid kõige rohkem tõstis ta esile, et sellises õhkkonnas polnud ta Nadaliga kunagi mänginud. Mõlemal meeskonnal oli tribüünil palju fänne ja võistkonnaturniirile omaselt tehti palju lärmi. “See oli uskumatu. Juba alagrupiturniiril Brisbane’is saime igal mängul kõvasti toetust. Te viisite selle täiesti uuele tasemele,” kiitis serblane poolehoidjaid.

“Ma ei ole kunagi kaotuse järel rahul, aga mul olid oma võimalused ja teine sett andis positiivse tunde,” ütles Nadal, kes kindlasti ihkab revanši Australian Openil. Kuid paarismängus Nadal siiski ei osalenud ning Djokovici ja Viktor Troicki vastu saadeti Pablo Carreno Busta ja Feliciano Lopez. “Olen viimastel päevadel palju mänginud ja energiat juba napib, samal ajal on kaaslased mänginud väga hästi,” ütles Nadal. “See oli meeskonna otsus, usume Pablosse ja Felicianosse.”

Ent siiski osutus Serbia paar Djokovici juhtimisel meisterlikumaks. Kuigi Carreno Busta/Lopez juhtisid esimeses setis 3:1, läks Serbia seejärel oma teed. Kui nad olid ka teise seti esimeses geimis murdnud hispaanlaste pallingu, oli mäng otsustatud. Hispaanial polnud enam isegi murdepalli.

Tuleb lisada, et Nadal oli alates reedesest play-offist pidanud ka Djokovicist ühe mängu rohkem. Aga seda oma süü tõttu, sest ta kaotas poolfinaalis Belgiaga David Goffinile ja nii pidi tulema paarismängus väljakule tagasi. Lisaks oli see kohtumine väga pikk. Nii Nadal finaalis puhkaski, aga Djokovic mitte ja see võis saada kaalukeeleks.