fbpx
Close

Nelja sõrmega tennist mängiv Francesca Jones on tagasi!

Francesca Jones 2021. aasta Wimbledoni turniiril. / Foto: PA Wire/Scanpix

Tennisnet kirjutas tollal 20-aastasest Suurbritannia tennisistist Francesca Jonesist 2021. aasta jaanuaris, kui ta jõudis Austraalia lahtiste põhiturniirile.

Artiklis, mida saate lugeda siit, on pikalt kirjutatud Jonesi haigusest, mis ei tähenda ainult seda, et tal puudub osa sõrmi ja varbaid, vaid geneetiline haigus ektodermaalne düspaasia põhjustab ka muid probleeme. 2021. aasta hooajal, mis oli Jonesile edukas, pidi ta ühel turniiril lahkuma väljakult ratastoolis, sest organism ei pidanud pingele vastu ja pooltevahetuse ajal pingile istudes hakkas ta keha tõmblema.

Lõpuks tuligi Jonesil, kui ta 2022. aasta algul kerkis karjääri parimale kohale (149.), pidada pikk paus, mis lõppes alles tänavu jaanuaris. Kuna Jones saab kasutada vigastuseelset edetabelikohta, mis ongi 149., pääses ta ka Bogota WTA 250 turniiril põhitabelisse ning tänaseks on jõudnud poolfinaali. Ta tõuseb sellega edetabelis 400 parema sekka (jooksvas edetabelis 386.), aga kui Jonesil õnnestuks võita ka poolfinaal, kerkiks ta juba 300. koha piirimaile. Ning britt saab ka edaspidi kasutada vigastuseelset edetabelikohta, seega on võimalused tõusmiseks päris head.

Kuid Jones kohtub Bogota poolfinaalis turniiri ühe favoriidi Tatjana Mariaga (WTA 66.), kes on isegi tugevam, kui tema edetabelikoht näitab, sest 35-aastasel sakslannal ei läinud kirja mulluse Wimbledoni poolfinaali punktid, sest teatavasti seal punkte ei jagatudki. Jones on Bogotas juba alistanud kolmandana asetatud Nuria Parrizas-Diazi (Hispaania, WTA 80.) ja kuuendana asetatud Laura Pigossi (Brasiilia, WTA 101.).

scroll to top