fbpx
Close

Imeline tagasitulek! Kaia Kanepi päästis kolm matšpalli ja alistas ebamugava vastase

Kaia Kanepi rõõmustab pärast Tatjana Maria alistamist. / Foto: AFP/Scanpix

US Openil kaks korda veerandfinaali jõudnud Kaia Kanepi alustas üht oma lemmikturniiri võidukalt, aga veel tund enne hetke, kui Kaia sai käed üles tõsta, tundus, et pikema kõrre tõmbab Tatjana Maria (Saksamaa).

Ent suurepärast võitlusvaimu näidanud Kanepi päästis seisul 5:7, 3:5 kolm matšpalli ja võitis kohtumise 5:7, 7:6, 6:3. Ei ütleks, et tegu oli imega, sest Maria poleks tohtinud olla nii ohtlik kui ta oli, aga kõik vastase matšpallide pealt võidetud mängud on erilised.

Ehkki tänased vastased olid maailma edetabelis üsna kõrvuti (Maria 79. ja Kanepi 82.), peeti soosikuks Kaiat, kes on reeglina slämmiturniiridel näidanud oma keskmisest paremat mängu. Tänase kohta on raske öelda, et see olnuks hea mäng, aga sellise võitluse järel võitmise kohta ei saa muud öelda, kui müts maha!

Maria näitas algusest peale, millise taktika ta on valinud. 32-aastane sakslanna lõikas mitte ainult taga-, vaid ka eeskäega. Oma servil toimis selline taktika väga hästi, sest seal sai Maria lõiget ka toetada kerge initsiatiiviga. Kaia pallingul oli Maria peamiselt kaitses ja lõiked olid tihti lihtsalt hädalöögid. Enamasti Kaia ikka need punktid võitis, kus ta pääses suruma, aga võrgus tegi natuke liiga palju vigu. Kui üldse rääkida mõnest elemendist, kus Maria olnuks agressiivsem, siis esimene palling õnnestus sakslannal tegelikult paremini, ta näiteks võitis ässad 12:4. Algul teenis sakslanna ka rohkem punkte esimesest servist, aga kolme seti kokkuvõttes jäi napilt peale Kanepi 69 ja 68%.

Esimeses setis ei olnud kummalgi isegi murdepalli, kui järsku seisul 6:5 Maria selle teenis ja kohe ka realiseeris. Teises setis murdis sakslanna väga halval hetkel, minnes ette 5:3. Siiski oli Kanepil teises setis olnud kaks murdepalli, nii et lootust oli, et ta on Maria pallingutega paremini harjunud. Kuid Kaia ei kasutanud 40:15 edu ja vastane teenis matšpalli, pärast veel kaks. Kõik need kolm punkti mängis Kanepi laitmatult, hea kontrollitud riskiga. Tundus, et ta üldse ei närveeri! Ja sellest oli tulu! Kaia teenis esimese murde viimasel hetkel ja teine sett läks tie-break’i. Seal juhtis Kaia 4:0, kui vastane võrgutripsu kaudu täiesti lootusetu palli maha potsatas. Kanepi hakkas eksima ja seis oli 4:4. Õnneks tuli nüüd vastane appi – Maria tegi oma ainsa lihtvea tie-break’is, Kanepi sai uuesti edu ja võitis 7:4.

Otsustavas setis olid mõlemad juba väsinud ja murdeid tuli rohkem. Seisuni 4:3 oli neid kummalgi kaks, aga siis murdis Kaia! Ja tema ei andnud 5:3 edu käest! Võit tuli üliraskelt 2 tundi ja 35 minutit kestnud mängus. Peab tunnistama, et teises setis oli juba idee panna loo pealkirjaks “Tatjana Maria lõikas Kaia Kanepi US Openilt välja”, aga õnneks jäi see pealkiri kirjutamata!

Ässade statistika me juba avaldasime, topeltvead jäid viiki 5:5. Äralöökide/lihtvigade arvestuses jäid mõlemad plussi: Kanepi 57 vs 48 ja Maria 34 vs 29. Kuid teise seti lõpuhetkedel oli Marial kirjas ainult 10 lihtviga, nii et tema hakkas rohkem eksima otsustavas setis, Kaial jagunesid vead ühtlasemalt. Murdepallide realiseerimise osas Kaia küll kaotas (temal 11st 4, vastasel 4st 4), aga mis see enam loeb!

Kaia vastane selgub Donna Vekici (Horvaatia, 23) ja Richel Hogenkampi (Holland, WTA 207.) mängust. Kui võidab Vekic, siis näeme hoopis teistsugust mängu – pigem mõlemapoolset löökidevahetust. Maria üritas tagajoonelt rünnata umbes viis korda ja neist neljal korral lõi auti. Vekic on kindlasti teravam, aga sellist stiili mäng sobib jälle Kanepile rohkem.

scroll to top