fbpx
Close

Eesti loositi Billie Jean King Cupil kergemasse alagruppi (lisatud Märten Tamla kommentaar)

Billie Jean King Cupi võidukarikas. / Foto: internet

Eesti oleks võinud Billie Jean King Cupi II grupi Euro-Aafrika turniiril loosi tahtel kokku minna Kreeka ja nende esireketi Maria Sakkariga, aga sattus siiski B-alagruppi, kuhu oli esimesena asetatud Leedu.

Portugali linnas Oeirases peetaval turniiril on nüüd Eesti vastased Leedu, Gruusia, Iirimaa, Lõuna-Aafrika Vabariik ja Kosovo, A-gruppi kuuluvad Kreeka, Iisrael, Bosnia, Portugal ja Malta. A-grupp peaks olema tugevam, sest lisaks peasoosik Kreekale on Bosnial ja Iisraelil kaks naist WTA TOP 500 sees, aga Portugal mängib kodus.

B-grupis on lisaks Eestile kaks TOP 500 mängijat ainult Gruusial. Leedul on noor ja ühtlane koosseis, aga samas võib ka Eesti teine number (olenemata, kes seal mängib) kõiki leedulannasid võita. Meie puhul on küsimärk vigastuspausi pidanud Anett Kontaveidi vorm, aga samas on II grupi koosseis ikkagi tema (ja eriti Sakkari) jaoks suhteliselt lahja. Eestit esindavad lisaks Anettile Elena Malõgina, Maileen Nuudi, Ingrid Neel ja Laura Rahnel.

“Loos oli päris hea,” leidis ka Eesti koondise kapten treener Märten Tamla. Homme kohtub Eesti LAV-iga, kes kunagi oli väga tugev naiste tennise riik, aga praegu on nende esireket Isabella Kruger WTA edetabelis 364., kuid ülejäänud mängijail edetabelikohta polegi. “Üksikmängus tulevad väljakule Kontaveit ja Malõgina, paarismängijate koosseisu otsustame olenevalt üksikmängude seisust,” ütles Tamla. Tema sõnul ei ole veel teada, kes on Eesti vastane teisipäeval.

Vaadake võistkondade koosseise siit. Nimele klikkides saate teada ka mängija edetabelikoha (või selle puudumise nagu on mitme naiskonna mängijail).

scroll to top