Kaks vähetuntud sakslannat vastamisi veerandfinaalis – mis veel võib juhtuda?

Kahe lapse ema Tatjana Maria jõudis 34-aastaselt esmakordselt suure slämmi turniiri veerandfinaali. / Foto: Reuters/Scanpix

Wimbledoni turniiri naiste üksikmängu alumisel tabelipoolel, kus mängisid ka Anett Kontaveit (2) ja Kaia Kanepi (31). pääsesid veerandfinaali kolm mängijat alates 66. edetabelikohast. Omavahel on vastamisi sakslannad Jule Niemeier (WTA 97.) ja Tatjana Maria (103.), seega jõuab üks neist poolfinaali.

Kuigi selles tabeliosas kukkus välja veel palju kõrge edetabelikohaga mängijaid, tahaks ikkagi küsida, et miks ei võinuks vähemalt üks Eesti mängija sealt läbi tulla, kui Maria, Niemeier ja Marie Bouzkova (Tšehhi, WTA 66.) on veerandfinaalis? Tõsi, eks teame, et probleeme oli nii Anettil kui ka Kaial, aga samas ei saanud ju täiesti tavalises hoos Maria Sakkari (Kreeka, 5) ja Jelena Ostapenko (Läti, 12) ka Mariast jagu. Nii on see ikkagi spekulatsioon, sest me ei tea, mida võinuks saavutada heas vormis ja seisundis Kontaveit või Kanepi.

Maria, kes eelmise aasta aprillis sünnitas teise lapse, võit Ostapenko üle oli kindlasti tänase päeva nael naiste üksikmängus. Läti tennisistil jäi kasutamata kaks matšpalli ja ta kaotas 7:5, 5:7, 5:7, sest ei saanud hakkama Maria lõigatud löökidega. Ostapenko on alati selline mängija, kes tundub “taguvat kõik vastased maa sisse”, aga meenutame, et ka Anett teda viimases kahes omavahelises mängus üsna kindlalt võitis. Maria eelis Ostapenko ees tundus olevat ainult serv, aga sellest piisas.

Huvitaval kombel tegi Maria – Ostapenko mängus iga setis esimese murde kaotaja. Nii asus Maria esimest setti juhtima 3:1, aga Ostapenko viigistas 3:3 ja oli seti lõpus juba päris selgelt üle. Kui ta läks teises setis 3:0 juhtima, võis arvata, et mäng on tehtud, aga Maria, kes kiitis võidukõnes publikut toetuse eest, arvas teisiti. Ta viigistas 4:4, ent seisul 4:5 servides jäi taha 15:40. Ostapenko ei kasutanud kaht matšpalli ja enam ei võitnudki selles setis geimi. Läti tennisist läks küll otsustavas setis taas ette, aga nüüd sai Maria murde tagasi juba seisul 0:2. Sakslanna võitis oma serve märksa kergemini kui Ostapenko, kelle lihtvigade arv küündis lõpuks 57ni, ja loogiline jätk oli Maria servimurre seisuks 5:4. Aga just nüüd ärkas Ostapenko ja murdis vastu nulliga. Kahe lapse ema, kes naasis tennisesse alles tänavu kevadel, oli aga piisavalt vastupidav, et murda uuesti ja kindlustada võit.

Niemeier, keda treener Harri Neppi pakkus pärast Anetti alistamist poolfinalistiks, ongi nüüd sellest vaid sammu kaugusele – vaja alistada vaid Maria. Kummaline on ka tõsiasi, et pärast Anetti võitmist on maailma 97. reket kohtunud ainult endast nõrgematega (loe: edetabelis tagapool olevatega) ja täna sai ta jagu Heather Watsonist (Suurbritannia, WTA 121.) 6:2, 6:4. Maria on nüüd järjekorras kolmas teise saja mängija Niemeieri vastasena.

Kuid alumises tabelipooles püsib ka konkurentsis Ons Jabeur (Tuneesia, 3 ), kes tundub nüüd surmkindla finalistina, aga naiste tennises juhtub nii palju, et päris vääramatuks seda pidada ei saa. Jabeuril oli märksa tõsisem vastane Elise Mertensi (Belgia, 24) näol ja esimese seti tie-break’is oli tuneeslanna kaotusele lähedal. Ta läks küll setti kahel korral murdega juhtima, aga lõpuks otsustas ikkagi tie-break, kus Mertens juhtis 6:3, aga kaotas 9:11. Teises setis tehti ka algul vastastikkused murded, aga lõpuks otsustas Jabeuri murre seisul 5:4. Tuneeslanna aitas 7:6, 6:4 võidule eelkõige paremus äralöökides 33:15. Jabeur käis tihti võrgus ja võitis seal 27st punktist 21.

Jabeur kohtub veerandfinaalis Bouzkovaga, kes pärast esimese seti 5:7 kaotust Danielle Collinsile (USA, 7) on võitnud kõik kaheksa setti.