fbpx
Close

Jelena Rõbakina üllatas Simona Halepit, naistel tuleb uus slämmivõitja

Jelena Rõbakina pärast Wimbledoni poolfinaali. / Foto: Pa Wire/Scanpix

Pärast seda, kui Jelena Rõbakina (Kasahstan, 17) oli alistanud Wimbledoni naiste üksikmängu poolfinaalis Simona Halepi (Rumeenia, 16), sai selgeks, et slämmiturniiri võitjate nimistusse lisandub uus mängija.

Kuigi Rõbakina ja Halep asuvad edetabelis kõrvuti, peeti tulemust, eriti 6:3, 6:3 võitu üllatuseks, sest rumeenlanna oli mänginud Wimbledonis hästi ja pealegi oli ta seal varem (2019) võitnud. Aga juba esimene sett näitas, et Rõbakina on parem. Ta murdis küll ainult ühe servigeimi, aga Kasahstani mängija omas veel kahes geimis murdepalle, kuid Halep seti jooksul mitte ühtki. Suur vahe tuli servi pealt – kogu mängu jooksul lõi Rõbakina 5 ässa ja Halep mitte ühtki, topeltvigu Rõbakina ei teinud, aga Halep tegi lausa üheksa. Rõbakina võitis otse servilt 14 punkti rohkem, aga matši üldpunktid 63:52 – sellest võib näha, et muu mängu osas Halep kehvem polnud (isegi +3).

Teist setti alustas Rõbakina taas murdega, aga Halep suutis lõpuks ka ise murde teha, seda lausa nulliga seisuks 2:2. Kuid järgmises geimis läks Rõbakina uuesti murdega ette ja otsustas sellega mängu. Ta võitis äralöögid 22:16, aga jällegi, kui ässad ära võtta, siis mängust olid äralöögid üsna võrdsed 17:16.

Rõbakina tugevaim serv oli täna koguni 195 km/h ja lisaks lõi ta esimest servi sisse 69% – ei olnud ime, et Halep teenis kohtumise jooksul vaid ühe murdepalli. “Olen tõesti õnnelik oma tänase esituse üle. Tavaliselt esinevad mul vaimsed tõusud ja mõõnad, kuid seekord olin psühholoogiliselt valmis ja mängisin kindlalt,” ütles Rõbakina, kes ei olekski saanud tänavu Wimbledonis kaasa teha, kui poleks neli aastat tagasi sünnimaa Venemaa kodakondsuse Kasahstani oma vastu vahetanud.

Enne Rõbakina ja Halepi matši oli Ons Jabeur (Tuneesia, 3) alistanud maailma 103. reketi Tatjana Maria (Saksamaa) 6:2, 3:6, 6:1. Maria võitles nagu jaksasa, aga otsustavas setis enam ei jõudnud. Võrku tungimine ei aidanud, sest Jabeuril jäi enamasti aega passeerlöögiks ja tagajoonemängus polnud Mariast kolmandas setis enam vastast. Mäng lõppes tõeliselt sõbraliku kallistusega, aga Jabeuri puhul sünnib see peaaegu kõigi vastastega. Maria, kes võtab turniiridele lapsed kaasa, on neid vahel ka Jabeurile hoida andnud ja sakslanna vanem tütar tunneb ema tänast vastast kui “tädi Onsi”.

Jabeur tegi eriti ilusa žesti, kui pidi pärast mängu rahvast tänama ja võidukalt juubeldama, sest kutsus Maria kaasa ja tõstis ka tema käe üles, paludes publikult vastasele aplodeerida. “Tahtsin seda hetke temaga jagada,” ütles Jabeur. “Ta inspireerib nii paljusid mängijaid, kaasa arvatud mind, kui naasis pärast teise lapse sündi. Ma ei tea, kuidas ta seda suutis.”

Statistiliselt oli Maria parem vaid ühe näitaja poolest – ta sai esimest servi sisse 55 ja Jabeur vaid 49%. Samas oli see number mõlemal üsna madal ja Jabeuri jaoks ei ole esimene serv nii oluline, sest tuneeslanna võidab reeglina soliidselt punkte ka teiselt servilt (täna 68% ja Maria 53%). Sakslanna võitis ka võrgus rohkem punkte (29:28), aga selle arvelt, et tungis sinna sagedamini. Protsendi poolest oli parem Jabeur, kes võrgus võitis 74 ja Maria 56% punktidest.

Mänguliselt peaks Jabeuril olema justkui “au” võita slämmiturniir enne, kui temast viis aastat noorem Rõbakina, kuid ega vastane nii ei mõtle, sest võib-olla ei tule ka Kasahstani neiul enam sarnast šanssi. Ent finaali favoriit Jabeur kindlasti on.

scroll to top