Nadal võitis raske mängu, Djokovic kaotas Medvedevile

Daniil Medvedev (vasakul) pärast Novak Djokovici võitmist. Foto: Reuters/Scanpix

Maailma teine reket Rafael Nadal läheneb Monte Carlos oma selle turniiri 12. võidule, mis oleks ka profiajastu maailmarekord ühe turniiri võitude arvu poolest.

Nadal võitis tänases veerandfinaalis maailma 35. reketi Guido Pella (Argentiina) 7:6, 6:3, aga mäng kestis lausa kaks tundi ja 20 minutit. Pella juhtis esimeses setis juba kahe murdega 4:1, kuid lõpuks otsustas seti tulemuse ikkagi tie-break, mille Nadal võitis vääramatult 7:1.

Teises setis asus Nadal 2:0 juhtima ja hoidis edu kindlalt. Pole üllatav, et Nadal koguni 7 korral murdis liivaväljakul Pella servi, ent ta kaotas ise 5 oma pallingugeimi, mis aeglase põrkega väljakute suurmeistri kohta on kindlasti palju. Muide, mõlemal mehel oli võrdselt 13 murdepalli. Oma pallingugeimides võitis Nadal ainult 53% punktidest, aga Pella vaid 45%.

Nadali pearivaal Novak Djokovic (Serbia, 1) langes aga veerandfinaalis üllatuslikult välja 3:6, 6:4, 2:6 kaotusega Daniil Medvedevile (Venemaa, 10). Venelane oli oma servil üsna domineeriv, näiteks esimeses setis polnud Djokovicil ühtki murdepalli. Teises setis tegi ainsa murde maailma esireket, aga kolmandas murdis serblane vastase ainsal korral juba siis, kui Medvedev juhtis 5:1. Kohe sai aga venelane murde tagasi ja vormistas võidu. See oli Medvedevi esimene võit Djokovici üle, seni oli ta kolm omavahelist kohtumist kaotanud.

Kui pärast Australian Openi veenvat võitu arvati, et Djokovici ülemvõim jätkub ja tema punktisaak edetabelis üha suureneb, sest tal polnud mullu kevadest kuigi suuri punkte kaitsta, siis vastupidiselt eeldustele on maailma esireket mänginud lahjalt. Enne Monte Carlot langes Djokovic Miamis 1/8 finaalis ja Indian Wellsis juba 3. ringis.

Medvedev kohtub poolfinaalis üllataja Dušan Lajoviciga (Serbia, ATP 48.). Serbia kolmandal reketil on seega võimalus Djokovici eest tasuda. Nadal kohtub Fabio Fogniniga (Itaalia), kes 1:6, 0:2 kaotusseisult tõi mängu pöörde ja alistas Borna Corici (Horvaatia, 9) 1:6, 6:3, 6:2. Seega: kui esimesest 9st geimist võitis Coric 8, siis viimasest 15st Fognini 12.

Kui Nadal nüüd turniiri siiski ei võida, juhtub esimest korda pärast 1992. aastat, et Monte Carlo Mastersi võidab maailma esikümnesse mittekuuluv mängija. Tookord, 27 aastat tagasi võitis austerlane Thomas Muster, kel polnud isegi asetust, aga tuleb arvestada, et tegemist on hilisema maailma esireketi ja veel kahe Monte Carlo turniiri (1995 ja 1996) võitjaga. Coric ja Medvedev on küll asetatud esikümnes, aga tegelikult maailma edetabelis 13. ja 14.

Loe lisa Monte Carlo turniiri ajaloost siit.