fbpx
Close

Favoriidid Monte Carlos ei vääratanud

Novak Djokovic. / Foto: EPA/Scanpix

Monte Carlo Masters 1000 turniiril oli kolmapäeval üsna kiire tööpäev, mis rõõmustas vast ka väheseid pealtvaatajaid, sest soosikud jäid konkurentsi püsima ning 12 plusskraadi ja pilvise ilmaga ei ole ka lihtne pikki mänge jälgida.

Pärast Daniil Medvedevi (Venemaa, 2) väljalangemist positiivse koroonaproovi tõttu võis nimetada ehk viit soosikut, kelle seas ka mõni (või ehk ainult üks?) suursoosik. Need on Novak Djokovic (Serbia, 1), Rafael Nadal (Hispaania, 3), Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4), Alexander Zverev (Saksamaa, 5) ja Andrei Rublev (Venemaa, 6). Kõik nad võitsid kahes setis, aga Tsitsipas oli seda teinud juba eile.

Djokovicil oli vast kõige keerulisem vastane Itaalia tulevikulootuse, äsjase Miami Openi finalisti Jannik Sinneri näol. Kuid tasapisi mängis Djokovic vastase tagajoonelt üle, ehkki Sinner on oma pika kasvu kohta vägagi hea liikuja ja mitmekülgne lööja. Kuid ikkagi oli Djokovic stabiilsem ja kavalam. Serblasele mõjus ka nagu punane rätik härjale Sinneri servimurre esimese setis seisuks 2:1, sest pärast seda Djokovic eriti ei halastanud – 6:4, 6:2. Seda, et Nadal võidab kahes setis (seis 6:1, 6:2) argentiinlast Federico Delbonist, võis vist kihla vedada lausa suhtega 1:100.

Ei Djokovic ega Nadal polnud pidanud sel aastal seni ühtki turniiri peale Australian Openi ja natuke üllatavalt loobusid isegi Miami Masters 1000 mõõduvõtust. Aga üks selle põhjuseid on ATP rankingusüsteem, mis jätab eelmiste aastate tulemustest 50% alles. Näiteks Monte Carlo tiitlikaitsja (võitis 2019, sest mullu jäi turniir ära) Fabio Fognini (Itaalia) kaotas 500 punkti (võit annab 1000) ja nüüd võib sellest rohkem saada vaid juhul, kui jõuab finaali. Ka Fognini püsib esialgu konkurentsis ja tema tabel läks lihtsamaks, sest ta pidanuks kohtuma 1/8 finaalis Medvedeviga, aga nüüd mängib serblase Filip Krajinoviciga.

Ainus kergem üllatus oli Casper Ruudi (Norra) 6:3, 6:3 võitis Diego Schwartzmani (Argentiina, 7) üle. Nende rankingu vahe on küll ainult 18 kohta (9. ja 27.), aga Schwartzman ikkagi tuntud liivaväljaku spetsialistina – mullu sügisel võitis ta Roomas Nadali ennast ja jõudis finaali ning Prantsusmaa lahtistel alistas Dominic Thiemi (Austria) ja jõudis poolfinaali.

Igatahes vaadake tabelit siit ja siis näete, millises tabeliosas on järel rohkem favoriite. Võib eeldada, et neljapäevase 1/8 finaalide päeva keskseimad mängud on Tsitsipas – Christian Garin (Tšiili, 16), Rublev – Roberto Bautista Agut (Hispaania, 9) ja Zverev – David Goffin (Belgia, 11). Djokovicil läks mõnevõrra lihtsamaks, sest ta ei pea mängima Miami värske tšempioni Hubert Hurkacziga (Poola, 13), kes kaotas üllatavalt kindlalt Daniel Evansile (Suurbritannia). Ei tahaks kuidagi uskuda, et liivaväljakutel vähe saavutanud Evans saaks maailma esireketile vastu.

scroll to top