fbpx
Close

Võitluseks ei läinud – Stefanos Tsitsipas võitis kindlalt Monte Carlo turniiri

Stefanos Tsitsipas võitis karjääri esimese Masters 1000 turniiri. / Foto: Reuters/Scanpix

Mõnevõrra ootamatult ühepoolseks kujunes Monte Carlo Masters 1000 turniiri finaal, kus Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4) alistas Andrei Rublevi (Venemaa, 6) 6:3, 6:3.

Nii veerand- kui ka poolfinaalis võitis Rublev kahe hispaanlase vastu ohtralt tõrjegeime, aga tänases finaalis ei teeninud isegi ühtki murdepalli. Tsitsipase hea serv oli üks faktor, mis tulemuse tema poole kallutas, ja teine oli Rublevi erakordselt õnnetu mäng võrgus, kus ta mitu korda ei saanud rabakut maha löödud või sootuks eksis. Pehmeks jäi ka Rublevi teine serv. Kui esimeselt pallingult võitsid mõlemad punkte kõrge protsendiga (Tsitsipas 86 ja Rublev 80), siis teiselt servilt teenis Tsitsipas 68 ja Rublev ainult 33% punktidest.

Kuna mõlemas setis tegi Tsitsipas murde juba algul, siis ei olnudki mingit põnevust. Lõpuks juhtus nii, et teise seti seisul 5:3 murdis Tsitsipas mängu jooksul kolmandat korda Rublevi servi ja nii ei pidanudki kreeklane enam oma pallingul edu tõestama. Tsitsipas tegi 18 äralöögi kõrval vaid 13 lihtviga, aga Rublev vastavalt 10 ja 21 – see on päris meeletu erinevus. Tõsi, kreeklane oli Rublevit võitnud üsna kindlalt ka mullu oktoobris Prantsusmaa lahtiste 1/8 finaalis – tema mäng on ikkagi rohkem liivaväljaku tennise moodi kui Rublevi stiil. Võib uskuda, et kunagi võidab ka venelane oma esimese Masters 1000 turniiri, aga pigem sünnib see kõvakattel.

“Mul oli uskumatu nädal Monte Carlos,” ütles Tsitsipas väljaku intervjuus. “Ei oskagi praegu oma tundeid kirjeldada, emotsioonid ja nostalgia käivad kordamööda läbi pea. Hämmastav, et olen jõudnud nii heale tasemele, kus ma praegu olen. Väärisime mõlemad finaalipääsu ja andsime imelise show. Seda nädalat pean seni oma elu parimaks. Saviliiva hooaeg poleks saanud paremini alata. Eriline on ka see, et võitsin oma esimese Masters 1000 tiitli koduväljakul ja lemmikkattel.”

Ainult 2021. aasta arvestuses kerkis Tsitsipas 2540 punktiga liidriks ja Rublev läks samuti mööda Novak Djokovicist ja Daniil Medvedevist. ATP edetabelis aga tõusis koha võrra vaid Rublev, kes möödus Roger Federerrist ja on nüüd seitsmes reket. Tsitsipas viiendalt kohalt kõrgemale ei nihkunud, kuid suurendas edumaad kuuendal kohal asuva Alexander Zverevi ees üle 1700 punkti.

scroll to top