Monte Carlo finaalis kohtuvad Tsitsipas ja Rublev

Stefanos Tsitsipas tähistab võitu. / Foto: EPA/scanpix

Monte Carlo ATP Masters 1000 turniiril jõudsid finaali kaks esikümne mängijat, aga need ei olnud Rafael Nadal ja Novak Djokovic nagu algul eeldati, vaid Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 4) ja Andrei Rublev (Venemaa, 6).

Tsitsipase tee finaali oli tunduvalt lihtsam kui Rublevil. Kreeklane pidi mängima vaid seitse setti, et jõuda otsustava kohtumiseni, sest lisaks kolmele kahesetilisele võidule tema üks vastane loobus pärast esimest setti. Tänases poolfinaalis alistas Tsitsipas Daniel Evansi (Suurbritannia) koguni 6:2, 6:1. Esimeses setis murdis Evans tagasi Tsitsipase servi seisuks 2:3, aga sellega oli tasavägine mäng ka läbi. Viimasest 10st geimist võitis kreeklane 9.

Ka Tsitsipas arvas pärast mängu, et tema lihtne teekond finaali võib tulla kasuks. “Tunnen ennast hästi. Olen täis energiat, mul on veel palju jõuvarusid alles. Olen suutnud seni hakkama saada kahe setiga, see on suur pluss. Olen rahul ka oma seniste mängude kvaliteediga,” ütles Tsitsipas.

Rublev on aga finaali pääsemiseks pidanud kümme setti. Täna alistas ta Casper Ruudi (Norra) 6:3, 7:5. Tänu sellele, et vaid ühes geimis jõutis seisuni 40:40, kestis mäng üsna vähe – tund ja 19 minutit – ja võib-olla sai Rublev natuke jõuvarusid taastada pärast pikki mänge kahe hispaanlase, Roberto Bautista Aguti ja Nadali vastu. Teises setis oli ka periood, kus Ruud võitis neli geimi järjest – norralane jõudis seisult 0:2 ette 4:2. Aga Rublev lõpetas omakorda 5:1 spurdiga.

Venelane tunnustas Ruudi kõva vastupanu eest: “Casper on suurepärane mängija, eriti liivaväljakul. Ta mängis algusest peale kõrge tempoga ja pidin oma taset tõstma, et temaga võidelda. Kui ma poleks seda teinud, kaotanuks kindlasti. Olen väga õnnelik, et sain esimest korda Masters 1000 turniiri finaali. Eks vaatame, mis seal saab, annan endast parima.”

Nii nagu poolakas Hubert Hurkacz võitis karjääris esmakordselt Masters 1000 turniiri Miamis, annab ka Monte Carlo turniir nimistusse uue võitja. Tõsi, Tsitsipas on võitnud ATP finaalturniiri, mis on astme võrra Masters 1000 kõrgem, sest seal jagatakse võitjale nii rohkem punkte kui ka raha, aga sellegipoolest oleks ka kreeklase võit esmakordne.

Kahe noore mängija, kelle vanusevahe on natuke vähem kui aasta (Rublev on sündinud 1997 oktoobris ja Tsitsipas 1998 augustis), senine omavaheliste mängude seis on 3:3. Saviliival kohtusid nad kaks korda mullu sügisel – Roland Garrosi veerandfinaalis võitis Tsitsipas ja Hamburgi turniiri finaalis Rublev. Napilt sai Tsitsipas Rublevist jagu mullu ATP finaalturniiri alagrupimängus, aga tänavu on ainsa matši Rotterdami turniiril võitnud venelane. Seega on nad viimase poole aasta jooksul pidanud juba neli kohtumist.

Ennustusportaalist Paf võime näha, et finaali kergeks soosikuks peetakse Rublevit, tema koefitsient on 1,80 ja Tsitsipasel 2,00. Muljet on avaldanud eelkõige Rublevi võit Nadali üle, ehkki hispaanlane ise ütles, et servis nii halvasti, et võita polnud võimalik. Samast lingist saate näha ka teisi tennisepanuseid.