Alexander Georg Mändma võitis paarismängus Istanbuli turniiri!

– Alexander Georg Mändma / Foto: Viktor Burkivski

Eesti noortennisistide arvele tuli sel nädalal ka üks turniirivõit, kui Alexander Georg Mändma sai esikoha ITF-i juunioride 3. kategooria turniiril Istanbulis paarismängus koos lätlase Karlis Ozolinšiga.

Viiendana asetatud paar alistas finaalis teisena asetatud jaapanlased Ryuhei Azuma ja Taiyo Hirano 6:3, 6:4. Paarismängus on Mändma viimase poolaasta jooksul olnud üsnagi edukas: Soomes võitis ta mullu oktoobris turniiri ning jõudis tänavu veebruaris finaali, Siis oli Mändma partner rootslane Mans Dahlberg.

Pärast võitu Istanbulis on nüüd Mändmal juunioride maailma edetabelis omapärane seis, et ta on paarismängust saanud rohkem punkte kui üksikmängust, ehkki paarismängu punktid jagatakse edetabeliarvestuses neljaga. Mändmal on üksikmängust 65 ja paarismängust pärast tänast Istanbuli võitu 282 punkti, mis neljaga jagades annab 70,5! Maailma edetabelis peaks Mändma nüüd tõusma 374. kohalt kuhugi 340. koha kanti.

Lisame veel, et Mändma paariline Ozolinš võib tulla Istanbulis kahekordseks võitjaks, sest ta jõudis täna üksikmängu finaali.