fbpx
Close

Monte Carlo: Djokovic ja Nadal liiguvad finaali suunas, rivaalid muudkui langevad

Rafael Nadal Monte Carlo Mastersil. / Foto: EPA/Scanpix

Esimene kevadine tugevam tenniseturniir Euroopas on Monte Carlo Masters, kus Rafael Nadal (Hispaania) võib püstitada profiajastu ainurekordi 12 turniirivõiduga.

Ainurekordi sellepärast, et praegu on Nadalil endal kirjas veel kaks turniiri, kus ta on võitnud 11 korda – Roland Garrosis Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel ja Barcelona Openil. Kuid juba on Nadal siin rekordi püstitanud, et ta profiajastul ainsa mängijana on võitnud ühe turniiri kaheksa korda järjest – Monte Carlos aastatel 2005-2012.

Ajalooliselt on Monte Carlo turniir vana, esimene võistlus mängiti 1897. aastal. Ja võitja polnud sugugi tundmatu mees: britt Reginald Doherty, kes on ka neljakordne Wimbledoni võitja. Vennad Reginald ja Laurence Doherty, kes tegid üle-eelmisel sajandivahetusel Wimbledonis ilma, on Monte Carlo turniiri kahe peale võitnud kümme korda. Aga üldiselt on Monte Carlo turniiri nii prestiižikas, et peaaegu kõigi kümnendite tippmängijad on siin võitnud – pärast Dohertyte vendasid näiteks Bill Tilden, Henri Cochet, Gottfried von Cramm, aga hiljem näiteks Ilie Nastase, Björn Borg ja teised.

Arvestades Nadali senist mängu Monte Carlos alustas ta tänavugi peafavoriidina, ehkki asetatud oli esimesena muidugi maailma esireket Novak Djokovic (Serbia). Kolmas suurmees Roger Federer (Šveits) Monte Carlos ei mängi, aga ta pole ka siin kunagi võitnud. Djokovic on – aastatel 2013 ja 2015, kusjuures esimesel korral alistas ta finaalis Nadali, katkestades tema võiduseeria, mis nagu mainitud, oli 8 turniiri.

Kokku on Nadal ja Djokovic mänginud Monte Carlo finaalis kolm korda, aastatel 2009 ja 2012 võitis Nadal. Nüüd siis võiks tulla neljas omavaheline finaal, sest soosikute peamised rivaalid on juba audis. 1/8 finaalis näiteks langesid nii Alexander Zverev (Saksamaa, 3) kui ka Dominic Thiem (Austria, 4). Eriti üllatuslik oli Thiemi kaotus maailma 48. reketile Dušan Lajovicile (Serbia) 3:6, 3:6.

Ilmselt on veerandfinaali pääsenutest Nadali ja Djokovici peamised rivaalid Borna Coric (Horvaatia, 9) ja Daniil Medvedjev (Venemaa, 10), kes täna alistas Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 6) 6:2, 1:6, 6:4. Samal ajal alistas Djokovic ameeriklase Taylor Fritzi 6:3, 6:0 ja Nadal Grigor Dimitrovi (Bulgaaria) 6:4, 6:1. Veerandfinaalis on kindlasti raskem Djokovicil, kes kohtub Medvedjeviga. Nadali vastane on maailma 35. reket Guido Pella (Argentiina).

Jääme huviga jälgima, kas Monte Carlos saab näha Nadali ja Djokovici finaali.

scroll to top