Andrei Rublev ja Casper Ruud võitsid maratonmängus hispaanlasi

– Andrei Rublev / Foto: EPA/Scanpix

Kuigi Monte Carlo Mastersi 1/8 finaalide päev algas hispaanlastele hästi, kui edasi pääsesid Alejandro Davidovich Fokina ja Rafael Nadal (3), siis õhtupoolsetes maratonmängudes jäid Andrei Rublev (Venemaa, 6) ja Casper Ruud (Norra) hispaanlaste vastu maratonmängudes peale.

Kõigepealt siiski Nadalist – Monte Carlo turniiri 11-kordne võitja ei pidanud kuigivõrd pingutama, et alistada 55 minutiga tujutult mänginud Grigor Dimitrov (Bulgaaria, 14) 6:1, 6:1. Selliseid mänge vaadates tekib alati küsimus, kas on Nadal liivaväljakutel tõesti nii tugev või ei ole vastastel lihtsalt usku, et teda võib võita. Tõsi, Dimitrov tunnistas pärast mängu, et teda vaevab juba neli päeva hambavalu. Igatahes saame reedeses veerandfinaalis näha, mida suudab Nadali vastu Rublev, sest venelane vaevalt nii lihtsalt kaotab.

Ent samas võib tulla ka kiire häving, sest Rublev pidi neljapäeval väljakul rassima 2 tundi ja 44 minutit (kolm korda kauem kui Nadal!), et alistada Roberto Bautista Agut (Hispaania, 9) 7:6, 5:7, 6:3. Mängu võrdsust näitab fakt, et kuigi Rublev võitis kaks geimi rohkem ja tie-break’i 7:2, jäi ta punktidega peale vaid 109:107.

Võib-olla olnuks mäng ühepoolsem, kui Rublev poleks kahes esimeses setis kiiresti 1:4 taha jäänud. Neil hetkedel tundus, et Bautista Agut on ikkagi “liivamängija”, aga Rublev rohkem lahmija, kelle stiil aeglasele väljakule ei sobi. Kuid kaotusseisudes hakkas Rublev hoopis teistsugust tennist näitama ja kõik tema riskantsed löögid nüüd õnnestusid. Selle tunnistuseks on ka mängu äralöökide arv 50:27 Rublevi kasuks. Oskar Lutsu tsiteerides mängis Rublev oma parimatel hetkedel nii, et “mis kinni ei jää, saab kinni löödud”.

Samas peab andma au Bautista Agutile, kes Rublevi hiilgava perioodi järel suutis leida uue käigu. Esimeses setis sai hispaanlane pärast 4:4 viiki ette 5:4, 30:0, aga kaotas tie-break’is, kuid teises setis võitis seisult 4:5 kolm geimi järjest. Lõpuks otsustavas setis läks Rublev ise ette 3:0, sest eks ta oli näinud, et 1:4 on liiga palju ära antud ja igas setis seda tagasi ei tee. Bautista Agut vastas taas murdega. aga kaotas seisul 2:3 võitlusliku servigeimi ja sealt ka mängu. Kuna lihtvigu tegid mehed pea võrdselt (Rublev 39 ja Bautista Agut 38), siis korvas hispaanlane äralöökide mahajäämust eelkõige sellega, et sundis Rublevit sagedamini eksima. Mõlemad tegid selles mängus kuus murret (Bautista Agut 9st ja Rublev 12st murdepallist), ent see ei olnud tingitud kehvast servist, vaid mõlemad tõrjusid ideaalilähedaselt. Tegelikult servis ju venelane väga hästi, sest 7 ässa kõrval ta ei teinud ühtki topeltviga! Tõsi, esimese servi protsendiga jäi Rublev siiski alla 55 vs 64.

Ruudi võidutulemus Pablo Carreno Busta (Hispaania, 12) vastu oli sarnane – 7:6, 5:7, 7:5. Erinev oli seega vaid otsustav sett ja siin nähti tõelist draamat. Carreno Busta juhtis 5:2 ja seisul 5:3 mängiti tema pallingul pikk geim, kus hispaanlasel oli kaks matšpalli ja norralasel neli murdepalli. Ruud kasutas neist viimase ära ja pärast seda kolmes viimases geimis kaotas kokku vaid kolm punkti. Siin Carreno Busta murdus, aga samal ajal teisel väljakul toimunud mängus siiski Rublev murdis Bautista Aguti visa vastupanu.

Norra esireket kohtub veerandfinaalis tiitlikaitsja Fabio Fognininga (Itaalia, 15). Vaadake Monte Carlo tabelit siit.

Ennustusportaali Paf võidukoefitsiente veerandfinaalides saate näha siit.