fbpx
Close

Nadal kaotas Thiemile, 12. võit jääb Barcelonas saamata

Dominic Thiem. / Foto: Zumapress/Scanpix

Rafael Nadal (Hispaania, 1), kes jahtis Barcelonas selle turniiri 12. esikohta, kaotas tänases poolfinaalis Dominic Thiemile (Austria, 3) 4:6, 4:6.

Nii jääb Nadalil võitmata juba teine lemmikturniir järjest – ka Monte Carlos oli ta varem saanud 11 esikohta, aga nüüd kaotas poolfinaalis Fabio Fogninile (Itaalia). Nadalile jääb sel hooajal veel üks ja kõige tähtsam võimalus teenida ühel turniiril 12. võit. See on mõistagi Pariisis Roland Garrosi slämmiturniir.

Seisuni 6:4, 5:4 polnud Nadalil Thiemi pallingul ühtki murdepalli, samal ajal oli austerlasel neid koguni 12 ja realiseerinud 2. Kuid just viimasel võimalusel teenis Nadal vastase pallingul 40:0 edu, aga kolm murdepalli jäid kasutamata. Thiem võitis viis punkti järjest ja sellega ka mängu.

Kuigi Nadal juhib pärast tänast kaotust omavahelistes mängudes Thiemi vastu 8:4, on austerlane olnud talle üsna ebamugav vastane. Nüüd on Thiem igal aastal vähemalt korra võitnud Nadali liivaväljakul: 2016 Buenos Aireses, 2017 Roomas, 2018 Madridis ja tänavu siis Barcelonas. Ainult Novak Djokovic on liivaväljakul võitnud Nadali rohkem kui Thiem.

Thiem kohtub finaalis Daniil Medvedeviga (Venemaa, 7), kes võitis Kei Nishikori (Jaapan, 4) 6:4, 3:6, 7:5. Monte Carlos sulges Medvedevile finaaliukse üllatusmees Dušan Lajovic (Serbia), nüüd õnnestus vigade parandus.

scroll to top