fbpx
Close

15-aastane Linda Fruhvirtova võitis oma esimese mängu WTA tuuril

Linda Fruhvirtova mängimas Hamburgis ITF 25 000 turniiri finaalis. / Foto: Imago Sport/Scanpix

Tšehhitar Linda Fruhvirtova on arvatavasti järgmine imelaps pärast ameeriklanna Cori Gauffi, kes 15-aastaselt juba suuri tegusid tegi. Möödunud ööl võitis Fruhvirtova Charlestoni WTA 250 turniiri avaringis maailma 59. reketi Alize Cornet’ (Prantsusmaa).

Õigemini ei jõudnud 2 tundi ja 45 minutit kestnud heitlus küll lõpuni, sest Fruhvirtova poolt vaadatuna seisul 6:2, 6:7, 4:4 andis prantslanna reielihase vigastuse tõttu loobumisvõidu. Kuid küllap on selles ka 15-aastase tulevikulootuse teeneid, sest Fruhvirtova näitas tagajoonel kiirust ja visadust, millega ta ilmselgelt Cornet’d väsitas.

18-kordne slämmivõitja ja kunagine maailma esireket Chris Evert kiitis noormängijat Twitteris: “Huvitav oli täna vaadata 15-aastase Fruhvirtova mängu Cornet’ vastu. Ta harjutas jaanuaris mõne nädala minu akadeemias ning avaldas muljet, kui mängis enesekindlalt ja oskuslikult sette WTA proffide vastu. Tal on see olemas…” andis Evert mõista, et tegemist on mängijaga, kel leidub potentsiaali tõusmaks tippu.

Enne teist (varem mängiti WTA 500, mille võitis Veronika Kudermetova) Charlestoni turniiri oli Fruhvirtova maailma edetabelis 499. kohal. Peaaegu kõik punktid oli ta teeninud alates mullu novembrist – sellest ajast saadik on ta võitnud kaks ITF 15 000 turniiri ja ühel jõudnud finaali ning korra ka ITF 25 000 finaali. Veebruari algul, kohe pärast treenimist Everti akadeemias, võitis Fruhvirtova Monastiris kaks turniiri järjest settigi kaotamata.

“Olen enda üle uhke, et andsin endast kõik,” ütles Fruhvirtova pärast mängu. “Võitlsein iga punkti eest, mis oli eriti raske pärast seda, kui olin teise seti lõpus võimalusi käest andnud. Juhtisin murdega 4:3 ja 5:4, tie-break’is oli mul ka matšpall, nii et olen õnnelik, et tulin toime.” Nagu neiu kirjeldas, läks tasavägiseks pärast avaseti võitmist ning teise seti seisult 4:3 alates suutis Fruhvirtova mängu lõpuni võita vaid ainult ühe oma servigeimi. Tie-break’is jõudis ta 0:4 kaotusseisult ette 5:4 ja 6:5, kuid jäi alla 7:9. Otsustavas setis tehti seisuni 4:4 ainult murdeid, kuni Cornet loobus, kui Fruhvirtova oma servigeimis juhtis 40:30.

Pärast neljandana asetatud Cornet’ alistamist läks Fruhvirtova tabel lihtsamaks, aga loomulikult ei saa temasugune uus tulija mitte ühtki profituuri vastast pidada lihtsaks. Fakt on aga see, et Charlestoni turniiri teises ringis kohtub ta nö “omasugusega”, sest Emma Navarro (USA) asub WTA edetabelis 404. kohal.

Tennisnet juba kirjutas Linda nooremast öest Brenda Fruhvirtovast, kes võitis vanema õe eeskujul maailma tugevaima U14 turniiri Les Petits As ja koroonaviiruse pausi ajal alistas või mängis võrdselt Tšehhi esimese/teise saja WTA proffidega. Brenda sai aprillis 14-aastaseks, kuid on siiski õest kaks aastat noorem, sest Linda saab 16 mai algul. Mõlemad õed kuuluvad “täiskohaga” Patrick Mouratoglou tenniseakadeemia kasvandike hulka, kuid väljaspool Euroopat harjutavad ka mujal.

scroll to top