Anett Kontaveit sattus korraks raskustesse, aga lõpuks võitis kindlalt

Anett Kontaveit servimas mängus Kristina Kucovaga, / Foto; AP/Scanpix

Anett Kontaveit (4) alustas Indian Wellsi Masters 1000 turniiri 2. ringis 6:4, 6:1 võiduga maailma 77. reketi Kristina Kucova (Slovakkia) üle.

Anett alustas mängu bravuurselt – surus vastase nurka ja siis sooritas äralöögi. Kuus esimest punkti tulid selliselt, et võis oodata väga lühikest mängu. Kuid Kucova suutis üha visamalt kaitsta, päästis ka servigeimi 0:30 seisult ja Anett hakkas ise eksima. Üllatuslikult kaotas hoopis Eesti esireket oma servi ja jäi 2:4 taha. Ta mängis vahepeal üsna enesehävituslikus stiilis, aga viimasel ajal on Anetti vaimne kindlus nii tugev, et ta tuleb pea alati raskustest välja. Nii ka seekord – korraks võttis võib-olla Anett löögivõimsust tagasi, aga kui sai enesekindluse kätte, tulid taas winner’id. Igatahes seti viimase nelja geimiga loovutas Anett ainult kolm punkti.

Teine sett algas sama veenvalt, aga siis tuli seisul 2:0 selline geim, kus Anett ei harjunud vastu nägu paistva päikesega ja tegi kolm topeltviga. Ette rutates ütleme, et viimases geimi, kus ta uuesti vastu päikest servis, võitis ta nulliga. Kuid ärev hetk oli veel seisul 3:1, kui Anett päästis 15:40 kaotusseisu. Üldiselt ei olnud aga Kucoval pallivahetustes mingeid lootusi, kui Anett ise ei eksinud. Kui esimeses setis ei suutnud Anett maksma panna oma leivanumbrit – äralööki otse tõrjelt – siis teises setis hakkasid ka need välja tulema. Igatahes pärast esimese seti eduseisu 4:2 ei võitnud Kucova enam ühtki servigeimi.

Kuigi üksikutes geimides ei olnud Anetti palling hea, olid näitajad tervikuna ikkagi korralikud – 5 ässa, esimese servi protsent 66 ja esimeselt pallingult võidetud punkte 77%. Siin oli eriti suur vahe, sest Kucova võitis esimeselt servilt ainult 44% punktidest. Teise serviga ei saanud kumbki hästi hakkama – Kontaveit võitis 39 ja Kucova 32% punktidest. Selge, et tänane vastane ei olnud kardetav, aga pisut tegi Anett ise olukorra ärevaks. Kuigi me ei tea, võib-olla ta mingit ärevust tegelikult ei tundnudki.

Kolmandas ringis kohtub Kontaveit Marketa Vondroušovaga (Tšehhi, 30), keda ta viimati Moskva turniiril võitis, aga kokkuvõttes on veel omavahelistes mängudes taga 1:2.

Võib olla enam-vähem kindel, et Kaia Kanepi mängib Harriet Dartiga (Suurbritannia) homme, kuid millal toimub alumise tabelipoole 3. ring, pole hetkel teada. Igal juhul üks neist ringidest, kas 3. või 4., peetakse mõlemal tabelipoolel samal päeval.