fbpx
Close

Mouratoglou võrdles: Carlos Alcaraz on Rafael Nadali kaasaegne versioon

Carlos Alcaraz / Foto: AP/Scanpix

Endine Serena Williamsi treener Patrick Mouratoglou postitas Instagramikontol video, kus leidis noore hispaanlase Carlos Alcarazi kohta palju häid sõnu.

„Pidev Alcarazi ja Nadali kõrvutamine ja võrdlemine on arusaadav. Nad on mõlemad hispaanlased ja neil on hirmuäratav füüsis. Ka vaimselt on nad väga tugevad mängijad. Nadali nooruspõlve mängustiil ei meenuta küll Alcarazi, kuid hetkel mängivad nad sarnast tennist,“ selgitas Mouratoglou.

„Alcaraz läheb järjest agressiivsemaks, ütleksin, et ta on Rafa kaasaegsem versioon.“

„Loomulikult on neil ka totaalseid erinevusi. Alcaraz on paremakäeline, samal ajal kui Nadal mängib vasaku käega, juba see loob suure vahe,“ analüüsis Mouratoglou.

„Nadali tehnika on omanäoline, samal ajal, kui Carlose tehnika on rohkem klassikaline, ka tehnikas on mõningaid kokkulangevusi, kuid kindlasti ka erinevusi.“ Prantsuse treener usub, et Alcaraz võidab esimese suure slämmi juba käesoleval aastal: “Ta näib olevat selleks valmis, ta on näidanud, et ta on võimeline suurt slämmi võitma. Ta on nagu sõjamasin, kõik löögid on olemas, tal on ka mõningad nõrkused, kuid ta kompenseerib need suurepärase meeskonnaga ja oma superambitsioonikusega.“

Alcaraze sensatsiooniline aasta algus

Miami Open tõestas, et Carlos Alcaraz on juba oma nime tenniselukku kirjutamas. Hispaanlane tegi ajalugu, võites oma esimese Masters 1000 tiitli. Juan Calrlos Ferrero õpilasest sai noorim Miami Openi võitja.

19-aastane Murciast pärit mängumees lõi teel tiitlile auti sellised tähed nagu Stefanos Tsitsipase ja sai„fotofiniši abil“ jagu ka Miomir Kecmanovicist, seejärel võitis Hubert Hurkaczit. Finaalis alistus talle norralane Casper Ruud. Kõik see toimus kõvakattel. Kuid märgid näitavad, et Alcaraz on valmis võitlema slämmitiitli eest ka liival…

scroll to top