fbpx
Close

Stefanos Tsitsipas juhib Mouratoglou akadeemia turniiril

Stefanos Tsitsipas. / Foto: Zumapress/Scanpix

Juba kolmel nädalavahetusel on peetud tennisematše sarjas Ultimate Tennis Showdown, mille korraldab oma akadeemia väljakutel Patrick Mouratoglou. Sarja on juhtimas maailma kuues reket Stefanos Tsitsipas (Kreeka).

Reeglitest kirjutas Tennisnet juba varasemas loos, et sett mängitakse ajatennisena 10 minuti jooksul ja mängija saab kasutada ka nn “kaarte”, et siis valida vastav pallivahetus, kus saab äralöögi eest teenida kaks või kolm punkti korraga. Lugege reeglitest täpsemalt siit.

Et asi oleks pealtvaatajaile põnevam, võetakse settide vahel isegi intervjuusid ja kogu mäng on rohkem sarnasem show’le kui päris tennis. “Püüame tuua tennisesse rohkem emotsioone, dünaamikat ja kaasaegset show’d,” ütles Mouratoglou.

Ent samal ajal selgub siiski ka paremus ja nüüd, kui enamik UTS sarja mängijaid on pidanud kuus, aga mõned ka natuke vähem kohtumisi, on seis selline, et juhtimas on 5 võiduga Tsitsipas ning 4 võitu on kogunud Matteo Berrettini (Itaalia) ja Richard Gasquet (Prantsusmaa), ent parem settide vahe (vastavalt 15:9 ja 15:11) eelistab itaallast. Neljandal kohal on esimese nädalavahetuse mängud vahele jätnud (osales samal ajal Aadria tuuril) maailma kolmas reket Dominic Thiem (Austria), kellel on 3 võitu ja 1 kaotus. Sellega on tal isegi pisut parem seis kui Berrettinil ja Gasquet’l (4-2). Thiem on ka ainus, kel õnnestunud võita Tsitsipast.

Edasipääsule nelja parema finaali pretendeerivad veel neli mängijat, kes on kogunud 50% võitudest. Need on Feliciano Lopez (Hispaania), David Goffin (Belgia) ja Alexei Popyrin (Austraalia) 3-3ga ja Corentin Moutet (Prantsusmaa) 2-2ga.

scroll to top