fbpx
Close

Patrick Mouratoglou turniiri finaali pääsesid ainult maailma esikümne mehed

– Patrick Mouratoglou / Foto: Reuters/Scanpix

Pühapäeval peetakse Patrick Mouratoglou tenniseakadeemias korraldatud turniiri Ultimate Tennis Shwdown (UTS) finaaletapp, kuhu pääsesid ainult tippmängijad.

Tõsi, üks neljast edasipääsejast oli endine maailma esikümne (parim koht 7.) mees Richard Gasquet (Prantsusmaa), aga ülejäänud kolm praegused esikümne mehed Stefanos Tsitsipas (Kreeka, ATP 6.), Matteo Berrettini (Itaalia, 8.) ja David Goffin (Belgia, 10). Neist Tsitsipas kogus 7, Gasquet 6 ning Berrettini ja Goffin 5 võitu, paremuselt järgmised mehed vaid kolm võitu.

Vaid kahel nädalavahetusel tegi kaasa maailma kolmas reket Dominic Thiem (Austria), kes võiduprotsendi (3-1 ehk 75%) põhjal olnuks ka edasipääseja, aga seda ei loetud, sest ta mängis vähe. Huvitava kokkusattumusena kohtus Thiem Mouratoglou turniiril ainult nelja edasipääsejaga ja võitis neist kolme, kaotades vaid Gasquet’le.

Käesoleval nädalal korraldab aga Thiem Austrias juba oma turniiri, mille nimi on Thiem’s 7. Seal osales viis maailma TOP15 mängijat, kellest neli paremat jõudsid ka alagrupist edasi – Thiem ise, Berrettini, Roberto Bautista Agut (Hispaania, 12) ja Andrei Rublev (Venemaa, 14). Välja jäi Karen Hatšanov (Venemaa, 15), kes võitis alagrupis küll Berrettinit, aga ta oli kaotanud Bautista Agutile ja üllatuslikult ka Dennis Novakile (Austria, 85.).

Reedel peeti poolfinaalid, kuid üks neist jäi vihma tõttu pooleli. Thiem alistas Bautista Aguti 6:7, 6:2, 6:2, Rublevi ja Berrettini mäng katkes venelase eduseisul 6:4, 2:1. Mängu jätkamine ja finaal on kavas laupäeval, pühapäeval mängib Berrettini juba Mouratoglou akadeemias.

scroll to top