fbpx
Close
PAF.ee

Mattias Siimar teenis USA üliõpilastennise kõrge tunnustuse

Michigani Ülikooli meeste tennisevõistkond. Mattias Siimar on ees vasakult kolmas venna Kristoferi kõrval, Andrew Fenty taga paremal. / Foto: Michigani Ülikool

USA-s õppiv Mattias Siimar koos teise Michigani Ülikooli tennisisti Andrew Fentyga valiti Ülikoolitennise Liidu (Intercollegiate Tennis Association ehk ITA) poolt aasta mängijate hulka.

Nimelt valib ITA 20 üksikmängijat ja 10 paari nn All-American Team’i, mis võiks meie mõistes olla nagu üliõpilastennisistide sümboolne koondis. Michigani jaoks oli see valimine suur sündmus, sest viimati oli selle ülikooli paar pääsenud prestiižikasse nimistusse 1995. aastal.

Siimar ja Fenty said ülikoolide võistlustel koos 13 võitu ja 2 kaotust, aga kahe peale (mängiti ka teiste partneritega) oli nende kogutulemus paarismängus 25-4. Siimari ja Fenty head paarismänguoskust tõestas ka jaanuaris nende ülikoolilinnas Ann Arboris peetud Challenger-turniir, kus nad jõudsid poolfinaali, ehkki vastaste seas oli ka maailma paarismängu edetabeli esisaja mängijaid. Lisame, et Fenty kuulus All-American Team’i ka üksikmängus.

Mattias Siimari kohta saate ülikooli kodulehel ilmunud lugu lugeda ka siit.

scroll to top