Eesti kaotas Davis Cupil paarismängu ja koos sellega ka matši (täiendatud)

Kenneth Raisma. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kenneth Raisma ja Mattias Siimar kaotasid Davis Cupi Maailmaliiga II grupi matšil Portorožis paarismängu ja sellega on Sloveenia kindlustanud üldvõiduks piisava 3:0 edu.

Sloveeniat esindasid paarismängus kogenud Aljaz Bedene ja Blaž Kavcic, kes võitsid Raisma/Siimari 6:3, 3:6, 6:1. Esimeses setis murdsid eestlased pallingu esimesena, aga seisult 2:1 kaotasid neli geimi järjest ja juba oli murdega peal Sloveenia.

Teises setis tegid aga Raisma/Siimar sama, mida sloveenid esimeses setis, kui võitsid seisult 1:1 neli geimi järjest. Nad olid juba kahe murdega ees ning enam ei päästnud vastaseid ka see, et nad said ühe murde tagasi. Paraku otsustavas setis servisid sloveenid nii hästi, et loovutasid neljas pallingugeimis vaid ühe punkti. Kuna nad ise kohe seti algul läksid murdega ette, oli mäng tehtud. Vastaste teine murre seisul 4:1 oli juba formaalsus.

Algul otustati pidada ka kaks üksikmängu, ehkki üldvõitja oli selge, aga lõpuks kestsid need ainult pool setti. Mark Lajal juhtis 17-aastase Matic Križniku vastu 4:3, aga ranne tegi haiget, sest Lajal oli treeningul kukkunud. Kuna mängus midagi polnud, andis Eesti esireket loobumise ja teine üksikmäng Kristjan Tamme ja Bor Artnaki vähel jäi pidamata.

Paarismängu kohta ütles kapten-treener Ekke Tiidemann, et kaks setti mängiti võrdselt ja Eesti paar näitas küllaltki head taset. “Paraku otsustava seti alguses läks üks servigeim ära ja sealt edasi muutusid vastased enesekindlaks ja said initsiatiivi,” ütles Tiidemann. Ta möönis, et 0:4 allajäämine ei olnud selline tulemus, mida oodati, aga vähemalt olid kõik mängud tasavägised.