fbpx
Close

Tennis on koroonaviiruse suhtes üks ohutumaid spordialasid

– Tennis / Foto: Pixabay

Itaalia Spordiministeeriumi tellitud 387 erineva spordiala uuring näitas, et tennis on koroonaviirusesse nakatumise võimaluse osas neist üks ohutumaid, kirjutas Postimees.

Vastavalt nakkusohule anti aladele 0 kuni 4 palli, sealjuures näitab null nakkusohu puudumist, aga nelja puhul on see kõige kõrgem. Vastavalt itaallaste uuringule kuulusid kategooriasse 0 vaid neli spordiala: purjetamine, avaveeujumine, tennis ja golf.

Tennise puhul on küll välja toodud, et ohtu suurendab sama palli puudutamine kahe mängija poolt ja seetõttu on hinnang 0 vaid juhul, kui mängitakse kinnastes või kasutatakse iga järgmise punkti mängimiseks uusi palle. Pika võistlusmatši puhul on muidugi teine variant üsna meeletu raharaiskamine.

Kõige ohtlikumaks (4) peeti igasuguseid võitluskunstide alasid, kus vastastel on otsene kokkupuude (olümpiaaladest kindlasti judo, poks, taekwondo ja maadlus) ja pallimänge, kus palju sportlasi puudutab lühikese aja jooksul sama palli ja/või eksisteerib tihe kehakontakt (käsipall, korvpall, võrkpall).

scroll to top